Başkan Ergün Söz Vermişti

Başkan Ergün Söz Vermişti
MANİSA Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda, deprem ve sel felaketleri nedeniyle evleri zarar gören ve ihtiyaç sahibi durumunda bulunan vatandaşlara kalıcı yardım yapılması konusu gündeme geldi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Gölmarmara ve Saruhanlı’daki depremzedeleri ziyaretinde gündeme getirdiği konu, mecliste enine boyuna görüşüldü ve kalıcı bir destek sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Gölmarmara ve Saruhanlı’daki deprem mağdurlarını ziyaretinde gündeme getirdiği, depremzedelere yardım konusu, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında masaya yatırıldı. Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli, Değnekler, Hacıbaştanlar ve Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak mahallelerinde depremden zarar gören mağdur ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapılması için Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı Belediyesi ve Gölmarmara Belediyesi ayrı ayrı önerge sundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün önerisiyle önergeler tek maddede birleştirildi.

Kalıcı Yardım Sağlanacak

İhtiyaç sahiplerinin tespiti ve geliri olmayan vatandaşların listelenmesi ile ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin sahada çalışma halinde olduğunu belirten Başkan Ergün, “Depremde evleri zarar gören vatandaşlarımıza az da olsa bir katkımız olsun istiyoruz. Saruhanlı ve Gölmarmara ziyaretlerimde gerçekten durumlarının çok kötü olduğunu bizzat gördüğüm vatandaşlarımız vardı. AFAD tarafından 6 bin 500 TL, Valilik tarafından da 3 bin 500 TL’lik yardımlar yapılacağını öğrendik. Biz de katkıda bulunalım düşüncesiyle bunu meclisimize getirdik” dedi. Saruhanlı, Gölmarmara, Kırkağaç ve Selendi Belediye Başkanlarının da görüşlerini dile getirmesinin ardından depremin yanı sıra sel mağduru afetzedelerin de bulunduğu göz önüne alınarak, afetzedelere kalıcı ve etkin yardım yapılması için önergeler, Altyapı ve Mesken Komisyonu'na havale edildi. Tüm maddelerin oylanmasının ardından meclis birleşimine, 11 Temmuz Salı günü, saat 18.00’de toplanmak üzere son verildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 15:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4