Başkan Gedizli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutladı

Başkan Gedizli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutladı
banner43
AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Mürşit Gedizli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında, Kamuoyunun bilgilendirilmesinde ve tarafsız haber almasında önemli bir görev üstlenen basın mensuplarının bu özel günlerini kuladığını belirten Başkan Gedizli;''Halkımızın dünya'da, ülkemiz'de, ilimiz'de ve ilçemiz'de meydana gelen olaylardan, yaşanan gelişmelerden haberdar olması için zamanla sınırlı olmaksızın çalışan basın mensupları bizlere doğru bilgileri teknolojinin getirdiği en son hızda ulaştırmaya çalışmaktadırlar.

Dünya'da ve Türkiye'de yaşanan gelişmeler basın mensuplarının sorumluluğunu daha da arttırmaktadır. Yapılan haberlerin tüm dünyada yankı bulması, basın mensuplarının tarafsız, doğru ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının ön planda tutulmasını gerektirmektedir. Gazetecilik, yapılan haberler de 5N 1K olmazsa olmazdır. Fakat bununla birlikte yapılan haberler de Kul Hakkı'nı da gözetmek, yapılan haberler de iyi araştırma ve resmi açıklamalar yapılmadan masum insanların suçluymuş gibi toplum nezninde itibarlarına zarar vermemek insani bir görevdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, mesleklerini büyük bir özveriyle ifa eden, ülkesinin, milletinin, vatanının yanında olan duyarlı ve sorumlu gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum.
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 15:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4