Başkan Gedizli, TEDAŞ'ın Çalışmalarını İnceledi

Başkan Gedizli, TEDAŞ'ın Çalışmalarını İnceledi
banner43
AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Mürşit Gedizli, yoğun kar yağışı nedeni ile elektirikler yaklaşık 4 gündür kesik olan Dağmarmara mahallerinde TEDAŞ edkipleri tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Turgutlu'ya bağlı olan Dağmarmara gurup mahallelerine elektrik enerjisi sağlayan direklerin yoğun kar yağışı nedeni ile yıkılmasının ardından 6 mahalle elektiriksiz kalmıştı. Kar yağışından dolayı kapanan yolların açılmasının ardından yıkılan direklerin yerine yeni direk dikme çalışmalarını sürdüren ekipler, mahallelere yeniden elektrşk verebilmek içibn çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gediz Elektrik A.Ş'nin Turgutlu sorumluluk alanında bulunan 11 adet elektirik diğrenin yıkılmasının ardından çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini belirten Gediz Elektrik A.Ş Turgutlu Müdürü Kazım Özçıkıcı;''32 Kişilik ekibimizle hem ykılan direklerin dikilmesi, hemde diğer arızaları tamir etmek için ekiplerimiz tüm güçleri ile çalışıyorlar. Bugüne kadar 7 adet diğerimizi diktik ve 2 tanesini de betonlaya bildik. Önümüzdeki günler de iletken çekimine başlayacağız. Ve hattı büyük ölçüde tamamlamış olacağız. Ortalama 1-2 gün içinde elektirik vermiş olacağız.''dedi.

Tedaş ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Mürşit Gedizli ise, beklenenden daha fazla bir yağıştan dolayı elektrik hatlarında sorun yaşandığı ve ekiplerin bu sıkıntıları çözmek için tüm gayretleri ile çalıştıklarını söyledi.

Tedaş ekiplerinin elektrik kesilmelerinin ardından hemen kendileri ile iletişime geçerek gerekli çalışmalara başladıkları söyleyen Başkan Gedizli;''Kardan dolayı yollarımız kapalıyken bile Tedaş ekiplerimiz vinçlerle sıkıntı yaşanan yerlere ulaştılar. Bölgenin dağlık ve derin vadilerden oluşmasından dolayı çalışmalar buna rağmen hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu çalışmaların ardından Dağmarmara bölgemizde bulunan mahallelerin içerisinde bulunan sıkıntılarını da tamamlayacaklar. Mevsim şartları ile mücadele ederek hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın sıkıntıları çözülecek. Bizde çalışmalarımıza devam ediyoruz''şeklinde konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 14:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4