BAŞKAN SAYAR'DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI
banner1
MHP Turgutlu ilçe başkanı Orhan Sayar anneler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sayar "Her Yıl 13 Mayıs Pazar Günü Evrensel Olarak Kutlanan En Değerli Sembolik Gün Olan Anneler Günü Münasebetiyle Başta Şehitlerimizin Gazilerimizin Kıymetli Anneleri Olmak Üzere Tüm Annelerimizin Anneler Gününü En İçten Dileklerimle Kutluyorum.

Sembolik Olarak Adlandırıyorum çünkü Türk-İslam Coğrafyasında Anneler Günü Yılın 365 Gününe Dâhildir. Türk’lük Şuur ve Gururu İslam Ahlak ve Faziletleriyle Yoğrulan Necip Türk Milletinin Her Bireyi’nin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Anaya Babaya İyilik ve hizmet etmek evlada farzdır. Anasına Babasına Hizmet Eden ve Duasını Alan Evlat Peygamberler ile Birlikte Cennete Girer. Hadisi Şeriflerinde Buyurduğu Üzere Yine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’ in Cennet Annelerin Ayakları Altındadır Diyerek Yücelttiği Annelerimize Verdiği Değer, Önem ve Ehemmiyet Açık ve Net Şekilde Ortadır. Anne’sinin Duası İle Güne Başlamanın Önemini Her Zaman Hal Hatır ve İsteklerini Soran Bu Necip Türk Milleti İçin Anneler Günün Yılda 1 Gün Kutlanması Oldukça Semboliktir. Yılın Her Gününde Anne’lerimiz Kıymetli ve Çok Değerlidir. Anneler Günü Sebebiyetiyle Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Kıymetli Annelerini, Annelerimizi Ziyaret Ederek Bir Nebzede Olsa Vefa Borcumuzu Ödemek Hasret Gidermek Günü Olarak Yorumladık.

Tüm Annelerimize Ziyaret Ederek Onların Özlemlerini Bir Nebze Gidermek için Ziyaret Sebebi Olarak Yorumladık. Bu Duygular Çerçevesinde Bir Daha Başta Şehitlerimizin Gazilerimizin Kıymetli Anneleri Olmak Üzere Tüm Annelerimizin Anneler Gününü En İçten Dileklerimle Kutluyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner21