Başkan Şirin, 'Halkımız Müsterih Olsun'

Başkan Şirin, 'Halkımız Müsterih Olsun'
Turgutlu Belediyesi Şehir Meclisi, Turgutlu’nun yol sorunlarına dair olağanüstü toplanarak önemli bir karara imza attı. Konuya dair açıklama yapan Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Turgutlu halkımızın muzdarip olduğu yolların yenilenmesine dair önemli bir karar aldık. Karar doğrultusunda İller Bankası'ndan 3 Milyon 520 Bin TL'lik kredi kullanacak, işçiliği tamamen belediyemizden olmak üzere 101 sokağımızda 202 bin metrekare parke taşı döşeme çalışmalarına ivedilikle başlamış olacağız. Halkımız müsterih olsun. İmkanlarımızı dün olduğu gibi bugün de yarında da seferber ederek, daha yaşanılabilir bir Turgutlu için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Turgutlu Belediyesi Şehir Meclisi, Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında tek gündem maddesiyle olağanüstü toplanarak Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste oy birliği ile karar alınarak alt yapısı tamamlanmış ve yıllardır süregelen sorunlar dolayısıyla trafiğe uygun olmayan 19 mahalledeki 101 sokak için parke taşı döşemesi konusunda İller Bankası’ndan kredi kullanımı için Başkan Şirin’e yetki verildi. Toplantıda konuya dair açıklamalarda bulunan Başkan Şirin “İlçemizde 2016 yılı sonu ve 2017 yılı başı arasında doğalgaz hattı döşenmesi ve elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışmaları sonucunda sokaklarımızın yüzey kaplamaları bozulmuştur. Doğalgaz şirketi tarafından yaklaşık 40 km’lik, elektrik dağıtım şirketi tarafından da yaklaşık 15 kilometrelik bir altyapı çalışması yapılmıştır. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve tamiri yeterli olup da tamiri yapılan yerler dışında tamiri mümkün olmayan ve yüzey döşemesinin kesinlikle yenilenmesi gereken 19 mahallemizdeki 101 sokağımız için 202 bin m2 parke taşına ihtiyacımız bulunmaktadır. Parke taşı alımı için gereken yeterli ödeneği Belediyemiz bütçesinden karşılama imkânımız olmadığından, beton parke taşı alımı işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.’den 3 Milyon 520 Bin TL kredi kullanılması uygun görülerek bankaya müracaatta bulunulmuştur. İller Bankası A.Ş.’nin onayına müteakip, halkımızın da büyük ve haklı tepkisine sebep olan sokaklarımızın bu durumunu çözmek amacıyla, daha önce Mübarek Ramazan Ayı’na denk geldiğinden tatil olarak karar aldığımız Haziran Ayında, konunun aciliyeti sebebiyle meclisimizi olağanüstü olarak toplama ihtiyacı doğmuştur. Bunun yanı sıra parke taşı döşenmesi işçilik giderleri Belediyemiz mevcut bütçesinden karşılanacaktır” dedi. Söz alan AK Parti Gurup Başkanvekili İsmail Parmaksız, yol bozma ücretlerinin söz konusu düzenlemelere yetip yetmediğini sorarken, konuya ilişkin Fen İşleri Müdürü Yasemin Özay Sungur, "Sayın Başkanımız’ın da ifade ettiği üzere söz konusu kredi yalnızca firmaların alt yapı çalışmalarından dolayı bozulan yollara dair değil, zamanla yani doğal yollarla bozulan yolları da içermektedir. Yani AYKOME’nin belirlediği ücret dahilindeki yol bozma ücretleri yollarımızdaki şuanki mevcut durumu yenilemeye yeterli olmayacaktır” dedi. Oylamaya sunulan gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Şirin’den Meclis Üyelerine Teşekkür

Parke taşı alımı için yeterli ödeneği Belediye bütçesinden karşılama imkanı olmaması dolayısıyla Ankara'daki İller Bankası'na yapmış oldukları kredi müracaatının uygun görülmesinin ardından konunun aciliyetine binaen karar alan Şehir Meclisimize teşekkür eden Başkan Şirin, “Turgutlumuz için aldığımız bu kararın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün aynı zamanda yaklaşık 32 bin öğrencimiz karne alıyor. Tüm evlatlarımızı tebrik ediyor, keyifli bir yaz tatili diliyorum. Bir diğer yandan 11 Haziran Pazar akşamından itibaren 10 gün boyunca çeşitli mahallelerimizde Ramazan Etkinlikleri’ni gerçekleştireceğiz. Buradan siz değerli meclis üyelerimizi ve Turgutlu halkını etkinliklerimize davet ediyor, tekrar Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 12:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4