BAŞKAN ŞİRİN 'İNŞALLAH BİR DAHA BÖYLE BİR FELAKET YAŞAMAYIZ'

BAŞKAN ŞİRİN 'İNŞALLAH BİR DAHA BÖYLE BİR FELAKET YAŞAMAYIZ'

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salı günü Bayındır’da ormanlık alanda başlayan ve Turgutlu sınırına kadar dayanan orman yangını hakkında bilgi almak için yangından etkilenen Kabaçınar ve Karaköy Mahallelerini ziyaret etti. Olay yerinde incelemelerde bulunan Başkan Şirin “Üzgünüz, içimiz yanıyor bir ağaç kolay yetişmiyor, İnşallah bir daha böyle yangın felaketi yaşamayız” dedi.


Turgutlu Kaymakam vekili Ahmet Erdoğdu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Evren ve Karaköy Mahalle Muhtarı Üzeyir Ergül ile birlikte yangının meydana geldiği arazilerde inceleme yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin mahalle halkına geçmiş olsun temennilerinde bulundu.


Burada bir açıklama yapan Başkan Şirin “İzmir'in Bayındır ilçesinde ve gerekse Turgutlu ilçemizde etkili olan bir orman yangını ile karşı karşıyayız. Ayın 25'nde Salı günü saat 16:00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir neden ile çıkan bu orman yangınını biz endişe ile takip ederken dün akşam üzeri itibari ile bizim Turgutlu sınırlarımıza dayanan bir tehdit oluşturdu. Kabaçınar ve Karaköy mahallelerimiz bu yangından etkilenmeye başladı. Özellikle yangının bizim mahallelerimize rivayet edip etkilemesinin üzerine; bu noktada gerek Valiliğimizin gerek Kaymakamlığımızın talimatları doğrultusunda bu iki mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın tahliyesi sağlandı. Burada sayılar konusunda şunu belirtmek isterim ki Karaköy mahallemizin toplam nüfusu 313, Kabaçınar nüfusumuz 296 Karaköy'de 122 hanemiz Kabaçınar'da da 90 hanemiz vardır. Dolayısıyla bu tahliye işlemleri esnasında özellikle bu bölgede yaşayan erkek vatandaşlarımız yangına müdahale için akşam yangın bölgesinde kaldılar. Fakat bu yangının Kabaçınar mahallemize 100 metre yaklaşmasıyla köyün de dumandan etkilenme boyutuna geçmesi noktasında özellikle bir duman zehirlenmesi ve yaşanacak olası risklere karşı bir boşaltma işlemine geçildi. Toplamda da takriben 200 kişi tahliye edildi bunlar yaşlı, çocuk ve hastalar olmak üzere öncelikle bu riskli gruplar ve bayanlar, yaşlılar bölgeden tahliye edildi emniyetli bir noktaya taşındı. Allah’a şükür can ve mal kaybı yok. Bütün araçlarımız bu olay için seferberdi. Hem yangına müdahale noktasında hem de tahliye noktasında dün akşamdan beri devlet ve vatandaş el birliği ile çok hummualı bir çalışma içerisinde haraket ettik. İçimiz yanıyor. Bir ağaç kolay yetişmiyor. Vatandaşlardan ricam ormanlık bölgelerde daha hassas ve dikkatli davranmaları. Canla başla çalışan ekiplere teşekkür ediyorum. Allah kolaylık versin. Diğer yandan halkımıza doğru bilgi aktarmak adına burada mesai harcayan basın mensuplarımıza geçmiş olsun. İnşallah bir daha böyle yangın felaketi yaşamayız”dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 21:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4