Başkan Şirin 'Sanayi Sitesi Sular Altında Kalmaktan Kurtuldu'

Başkan Şirin 'Sanayi Sitesi Sular Altında Kalmaktan Kurtuldu'

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir ile birlikte alt yapısı tamamlanan ve sıcak asfalt dökülmeye başlanan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki sokaklarda incelemelerde bulundu. Küçük Sanayi Sitesi’nin yıllardır kanayan yarası olan sorununun çözüldüğü için mutlu olduğunu belirten Başkan Şirin “Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi’nin en güzel yolunu yaptık, hayırlı olsun”dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Turgutlu Koordinasyon Şube Müdürü İbrahim Kutar, Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi (KSS) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yaman ve Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yasemin Özay Sungur ile birlikte, Küçük Sanayi Sitesinde yapımı devam eden yol çalışmalarını inceledi. Alt yapı ve yol çalışmaları için teşekkür ettiğini belirten KSS Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yaman “Burası Turgutlu Küçük Sanayi Sitesinin 2004 yılından bu yana kanayan yarasıydı. Yağmurlar sonrasında bu yolumuzda ciddi su basmaları oluşuyordu. Biz site yönetimi olarak bu sorunu Karayolları Müdürlüğüne bildirmemize rağmen buradaki sorunu çözemediler. Manisa Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra konuyu Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e illettik. Sağolsunlar önce çok köklü bir alt yapı çalışması yaptılar. Şimdiler de üst yapı olarak sıcak asfalt çalışması tamamlanmak üzere. KSS yönetimi adına ben başta  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e,Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir’e çok teşekkür ediyorum”dedi.

“Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için”

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Turgay Şirin “Küçük Sanayi Sitesinde kanayan bir yara vardı, bir sıkıntı vardı. Neydi o sıkıntı her yağmur yağdığında şuanda içinde bulunğumuz bölge su baskınları altında kalıyordu. Sanayi sitesi esnafının bir çok maddi ve manevi kaydı oldu. Bu sorun yıllardır çözülemeyen bir meseleydi. Ko uyu Büyükşehir Belediye Başkanımıza aktardık. Daha sonra buraya nasıl köklü bir çözüm bulabiliriz diye gerekli görüşmeler yaptık. Yağmur sularının draneje edilmesi adına önce bir alt yapı çalışması yaptık. Selvilitepeden gelen o yağmur suları menfezlere alındı. Burada 2 milyon liralık bir hizmet söz konusu. Bu yapılan çalışma ile sadece Küçük Sanayi Sitesi değil Ankara asfaltı, Cumartesi pazaryeri ve Adliye Sarayı’da da sular altında kalmtandan kurtuldu. Bundan sonra benzer olaylar yaşanmayacak. Bu alt yapı çalışmaları belki görsel anlamda değil ama Turgutlu’nun geledeği açısından çok önemli yatırım. Hep diyoruz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz diye. Bu çalışmalar bunn bir örneği. Alt yapı sıkıntısını çözdükten sonra üst yapı da geçici bir çalışma yapmak istemedik. Komple sıcak asfalt çalışması yapıldı. Sanayi sitesinin belki de en güzel yollarından biri oldu. Burada emeği geçen başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir’e ve tüm personele çok teşekkür ediyorum. Sanayi sitesi esnafımıza hayırlı olsun diyorum” dedi.
Ardından söz alan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir’de “Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin’in de takibiyle ekiplerimiz gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladı. Yaklaşık bir haftadır da asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Burası Küçük Sanayi Sitesi olabilir ama sirkülasyonu çok olan bir yer. Günde 6 bin insanın geldiği, 2 bin aracın hareket halinde olduğu bir yer. Böyle bir sıkıntıyı çözdüğümüz için mutluyuz. Katkılarından dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e teşekkür ediyorum. Kendisi nerde ne sıkıntı varsa çözüm bulmak için bizlerle birlikte hep sahada ve desteklerini bizlerden esirgemiyor. Hayırlı olsun”şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 23:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4