Başkan Şirin 'Veren Elle Alan Ellerin Birleştirici Gücüyle Çalışıyoruz'

Başkan Şirin 'Veren Elle Alan Ellerin Birleştirici Gücüyle Çalışıyoruz'
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, her bayramda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da halkın hizmetinde olan Aşevi ve Hayır Merkezi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında İşletme ve İştirakler Müdürü Mehmet Ali Yalım’dan bilgi aldı. Turgutlu’da ‘veren elle alan el’ arasında önemli bir görevi yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Şirin, “Yıl boyu bin 500 kişiye sıcak yemek ulaştırdığımız merkezimiz Kurban Bayramı’nda da halkımızın hizmetindedir” dedi.                  Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi mesaide olan birimleri ziyaret etmeye devam eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Aşevi ve Hayır Merkezi’ne de giderek çalışanlarla bir araya geldi. Başkan Şirin, rutin yemek dağıtımları, bağışlar ve stok hakkında İşletme ve İştirakler Müdürü Mehmet Ali Yalım’dan bilgi aldı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı süresince çalışacak olan birimin kurban toplama yetkisine sahip olduğunun altını çizen Başkan Şirin, gelen bağışların en iyi şekilde değerlendirilerek yine yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet olarak döndüğünü belirtti.

“Kesintisiz Hizmet Veriyoruz”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şirin, “Aşevi ve Hayır Merkezimiz için büyük hassasiyet taşıyor. Burada usta aşçılarımız marifetiyle evimizde ne yiyor isek aynı kalite ve lezzette yardıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerine de sıcak yemek ulaştırıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi bu güzel hizmeti elbette hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. İnşallah geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yüksek oranda bağışlarla halkımıza kesintisiz hizmeti götürmüş olacağız. Bu anlamda hayırsever halkımızın kurban bağışlarını kabul edeceğiz. Bizler veren elle alan ellerin o sağlam gücüyle kendi imkanlarımızı birleştirerek halkımıza ulaşıyoruz ve çok şükür hiç aksatmadan bugüne dek ulaştık. Bu anlamda şimdiden duyarlılık gösteren her bir vatandaşımıza, ailelerine hayırlarının Allah katında kabulünü diliyor, mesai yapan tüm ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” dedi.

“Hayırseverlerimize Teşekkür Ediyorum”        

Ziyaretinde Aşevi ve Hayır Merkezi’ne büyük destekleri olan hayırsever Aziz Çelikoğlu’nu da ağırlayan Başkan Şirin, “Hayırseverimiz Aziz Çelikoğlu ağabeyimizin de sağolsun her daim yanımızda ve destekçimiz. Sayelerinde maddi durumu yetersiz vatandaşlarımıza el uzatıyoruz. Kendileri gibi her daim yanımızda olan tüm halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Arayın Sofranızı İhtiyaç Sahipleriyle Paylaşın

Belediye Aşevi ve Hayır Merkezi’ne canlı hayvan, kurban derisi ve kurban eti paylarını bağışlamak, nakdi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar; Aşevi 0236 312 22 28 ile Zabıta Müdürlüğü 0236 313 1078 numaralı telefonları arayabilir, nakdi yardımda bulunmak isteyenler ise bağışlarını Halk Bankası Turgutlu Şubesi TR 92 0001 2009 5660 0007 0000 88 iban nolu hesaba yatırabilir. Belediye Aşevi ve Hayır Merkezi’ne canlı hayvan, kurban eti paylarını bağışlamak isteyen vatandaşlar; Aşevi 0236 312 22 28 -0507 732 76 35 ile Zabıta Müdürlüğü 0236 313 1078 numaralı telefonları arayabilirler.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 13:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4