BAŞKAN'DAN ELEKTRİK KESİNTİSİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

BAŞKAN'DAN ELEKTRİK KESİNTİSİ  İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
Tutso Başkanı Faruk AYDIN kesintilerle ilgili olarak  yaptığı açıklamlarda   "Turgutlu İlçemizin tamamında uzun süreden bu yana çok yoğun ve uzun süreli elektrik kesintileri yaşanmakta, kesintiler hayatı olumsuz etkilemektedir. Yaşanan Elektrik kesintilerinden Sanayicimiz ve Ticaret erbabımız başta olmak üzere yaşayan bütün halkımız çok büyük bir mağduriyet yaşamaktadır. Sanayi ve üretim tesisleri işlemez hale gelmiş, esnafımız iş yapamaz duruma düşmüştür, Esnafımızın ve sanayicimizin kullandıkları makine ve teçhizatlar da maddi hasarlar meydana gelmiş durumdadır.

Bugün yaşanan problemlerin ana kaynağı, enerji talebini karşılayacak düzeyde bir altyapının tesis edilememiş olması, mevcut dağıtım ve iletim şebekesinin ihtiyacı karşılayamaması, teçhizatın eski ve ekonomik ömrünü tamamlamış olması, kaliteli malzeme kullanılmaması olarak sıralanabilir. Elektrik sektöründeki bütün kurumların el birliğiyle içine düştükleri yetersizliğin faturasını halkımız ödemektedir. Bununla birlikte iletim şebekesini elinde bulunduran kurumun bölgeye dönük enerji tedariği anlamında, çekilebilecek maksimum gücü karşılayabilecek kapasiteyi sunamaması nedeniyle kesintiler yaşanmış ve yaşanmaktadır. Arıza sürelerinin uzaması, arızaya müdahalede yaşanan aksaklıklar Turgutlu olarak daha fazla karanlıkta kalmamıza neden olmaktadır. Açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, üretimden dağıtıma varana kadar sistem çökmüş ve bu sonuç ortaya çıkmıştır.

Halka sağlıklı enerji vermek adına 4-5 yıl vade öngören yaklaşımlar bizim açımızdan kabul edilemezdir. En kısa sürede en ciddi şekilde yatırım planlamasına giderek kaynaklanan problemlerin çözümü hızla sağlanmalıdır.

Enerji hayatımızın en vazgeçilmez ve yaşamsal girdilerinden biridir ve elektrik enerjisinin halka sunumunda hiçbir mazeret olamaz. Talep ne olursa olsun, dağıtım, iletim ve üretim aşamalarında mutlak gerekli tedbirler alınmalıdır. Halkımızı karanlığa mahkûm edenlerin her zaman karşısında yer alacağımızı, yapacakları her türlü olumlu çalışmada destek sunacağımızı, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmeti sunma konusunda bugüne kadar gerek kamuoyuyla, gerek yetkililerle paylaştığımız önerilerin hayata geçirilmesi beklentisi içinde olduğumuzu buradan ilgililere ve kamuoyuna bildirmeyi görev biliyoruz." dedi .
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 15:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4