BATTAL MUSTAFA İÇME SUYUNA KAVUŞTU

BATTAL MUSTAFA İÇME SUYUNA KAVUŞTU
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Battal Mustafa Mahallesi’nde açtığı sondaj kuyusuna trafo bağlantısı yapılana kadar jeneratör yardımıyla mahalleye içme suyu temin etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, mahallelerin su ihtiyacını karşılamak adına yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Kula’nın Battal Mustafa Mahallesi’nde açılan sondajın enerji temini öncesinde jeneratör bağlantısı yapılarak mahallenin su ihtiyacı karşılandı. Saniyede 5 buçuk litre verime sahip sondaj kuyusu ile mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı.

“Manisa’nın her yerinde Cengiz Başkanın ismi anılıyor”

Battal Mustafa Mahalle Muhtarı Ali Koçak, açılan sondajdan önce içme sularının tükenmek üzere olduğunu ifade ederek, “Hizmetlerden memnunuz. Eski sondajımız kurumak üzereydi. Mahallemiz çok büyük değil ama dağınık yerleşim olduğu için hanelere su ulaştırmak çok kolay değil. MASKİ ekipleri, sağolsunlar, mahallemize yeni bir sondaj açtı. Sondajdan çıkan su oldukça bol. Elektrik işleri yapılana kadar da yeni alınan jeneratörle bağlantı yapılarak mahallemize su verilemeye başlandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Manisa’nın her yerinde Cengiz Başkanın ismi anılıyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 12:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4