Baybatur, '15 Temmuz Milletimizin İkinci Kurtuluş Savaşı'dır'

Baybatur, '15 Temmuz Milletimizin İkinci Kurtuluş Savaşı'dır'
15 Temmuz "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış, büyük çoğunluğu asker elbisesi taşıyan hain FETÖ'cü teröristlerce 15 Temmuz'da gerçekleştirilen alçak darbe girişimi karşısında; milletin cesareti, dirayeti, kararlı ve dik duruşuyla istiklaline ve istikbaline pranga vurdurmayacağını tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğini vurguladı.

15 Temmuz'un darbeler tarihini ters yüz eden önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

"Lider taşın arkasına saklanırsa, millet de dağın arkasına saklanır. Kararlılığıyla halkımıza cesaret veren Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokaklara, meydanlara, havalimanlarına şehirlerin kilit noktalarına akın edip tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, yüreğiyle dikilen aziz milletimiz, 15 Temmuz silahlı darbe girişimini bozguna uğratmakla kalmamış, günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyup, ‘Gün iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmemiştir. Türkiye, 79 milyon insanıyla o gece gösterdiği güçlü duruşuyla felaketi yeni bir dirilişe, yeni bir başlangıca çevirmeyi başarmıştır. Milletlerin tarihlerinde önemli dönüm noktaları vardır. Bizim tarihimizde nasıl 1071 dönüm noktasıysa, 1299 dönüm noktasıysa, 1453 dönüm noktasıysa, 1923 dönüm noktasıysa, inanıyorum ki; 15 Temmuz 2016 tarihi de bir dönüm noktasıdır.

Siyasi tarihimiz boyunca daima demokrasiden yana tavır koyan, demokrat insanların yaşadığı, demokratların kalesi, efeler diyarı Manisa, o karanlık gecede yiğitlik ve cesaretiyle 17 ilçesinde kent meydanları ve şehrin kilit noktalarında kenetlenerek Türkiye tarihinin en alçak ihanet girişimine geçit vermemiştir. Darbe görünümlü işgal girişimi karşısında demokrasiye olan inançları, yüreklerinde taşıdıkları vatan sevgisi ve özgürlük tutkusuyla hainlerin bozguna uğratılmasında önemli rol üstlenen Manisalılar, bu millete kimsenin diz çöktüremeyeceğini  bir kez daha göstermiştir.

Gerisindeki siluetler ve başarılı olması halinde hayata geçirilecek niyetler itibariyle, nihayetinde ülkeyi işgale götürecek yolu açacak iç savaş çıkarma emeli taşıyan hain darbe girişiminde bozguna uğrayan Fetullahçı terör ve casusluk örgütü, bugünlerde PKK ve uzantılarıyla ittifak halinde ihanetlerini sürdürmektedir. Ancak şu iyi bilinmelidir ki; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü önderliğinde, aziz milletimizin duaları ve destekleriyle bu terör örgütleriyle mücadelemiz Türkiye'den söküp atılıncaya dek aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Ülkemiz, 15 Temmuz Cuma gecesi önce karanlığı, ortaya konan büyük bir inançla da aydınlığı yaşamıştır. Artık 15 Temmuz, öznesi millet olan demokrasinin kazandığı bir gündür. Bu gün, yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın tarihine geçecek 'Milli irade' günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlığımız, vatanımız, devletimiz için şehit olan tüm kahramanlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla ve minnetle yad ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 11:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4