BEM-BİR-SEN Genel Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

BEM-BİR-SEN Genel Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı
banner43
Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, eğitim ve bilim alanlarında ülkemizin her kesimi ile iş birliği ve dayanışmasını artırarak, topluma ve insana hizmet ruhunu güçlendiriyor.

Bu çerçevede Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanlığı arasında, 5 Ocak 2017 tarihinde “Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Gerçekleştirilmesi İle İlgili” iş birliği protokolü imzalandı.

İmza törenine MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, İzmir BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Köylü, BEM-BİR-SEN Danışmanı Prof. Dr. Aytaç Eker, MCBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Mıynat, MCBÜ Mahalli İdareler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serhat Baştan ve MCBÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Cura katıldı. Protokol kapsamında; MCBÜ Rektörlüğü ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkanlığı, ortak eğitim-öğretim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Üniversitemiz ile BEM-BİR-SEN arasında imzalanan protokol ile gerek çalışma hayatında gerek sosyal hayatta üniversite ve toplum arasındaki bağın kurulmasında önemli bir adım atılmış oldu. Yerel yönetimler alanında temsil ettiği çalışan sayısı bakımından ülkemizdeki en geniş sendikal örgütlenmelerden biri olan BEM-BİR-SEN ile gerçekleştirilecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin, hem ülkemizin çalışma ekonomisine hem de toplumsal hayatımıza önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı ise, “Akademik eğitime ve öğretime önem veren bir sendika olarak, üniversitelerin kendi duvarları arasında kalmasını ve toplumla bütünleşememesini ülkemizin önemli bir potansiyelden yararlanamaması olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden BEM-BİR-SEN ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında imzalanan protokolle üniversiteler ile toplum arasında ihtiyaç duyulan bütünleşmeye katkı sağlanabileceğine inanıyoruz. BEM-BİR-SEN olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile iş birliği protokolü gerçekleştirmekten onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 20:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4