BU KURS KADINLARI İŞ SAHİBİ YAPIYOR

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Turgutlu Belediyesi işbirliği ile profesyonel makyaj kursu açıldı. Kursu bitiren kadınlar aldıkları sertifika ve KOSGEB desteği ile kendi işletmelerini kurma şansı sağlanıyor. Kaynak : http://www.turgutlulu.com/bu-kurs-kadinlari-is-sahibi-yapiyor-62401.html

BU KURS KADINLARI İŞ SAHİBİ YAPIYOR
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Turgutlu Belediyesi işbirliği ile profesyonel makyaj kursu açıldı. Kursu bitiren kadınlar aldıkları sertifika ve KOSGEB desteği ile kendi işletmelerini kurma şansı sağlanıyor.

Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi (TURBEM) binasında açılan 'Cilt Bakımı, Temel Makyaj ve Profesyonel Makyaj' kursu kadınlar tarafından ilgi görüyor. Kendi ayaklarının üzerinde durmak isteyen kadınlar için bu kursun bir iş fırsatı olduğunu belirten kurs hocası Deniz Berker, kursa başta Turgutlu olmak üzere bir çok farklı ilden şuan için katılım olduğunu belirtti.

Derslerin öncelikle teorik olarak verildiğini ve sonra uygulamalı olarak devam ettiğini, her yaş grubundan kadınların bu kurslara başvurduğunu belirten Berker, özellikle ev hanımları ile İş-Kur ve KOSEB bağlantılı iş kurmak isteyen kadınların bu kurslara ilgi gösterdiğini dile getirerek “Buraya gelen kursiyerler, bir meslek sahibi olarak, daha donanımlı olarak iş bulabiliyor veya işyeri sahibi olabiliyor. Özellikle yeni işyeri açmak isteyenlere tanınan imkan ve kredi seçenekleri, meslek edindirme kurslarına talepleri artırıyor” dedi.

Kurs hocası Deniz Berker ayrıca “8 yıldır profesyonel makyaj üzerine çalışıyorum. Bir çok ünlünün sahne makyajlarını yaptım ve yapmaya devam etmekteyim. Aynı zamanda gelin makyajları ve kaş kontürü ile ilgilide profesyonel olarak çalışmaktayım. Halk Eğitim ve Turgutlu Belediyesi işbirliği ile TURBEM’de bayanlarımıza profesyonel makyaj kursu veriyoruz. Makyaj kursunda amacımız kadınlarımızın meslek sahibi olabilmeleri, kendilerine bakabilmeleri, kendilerine motivasyon sağlamaları. Bu kursa hobi olarak katılan arkadaşlarımız olsa da çoğu kursiyerlerimiz bunu iş edinmek için yapıyorlar. Geldiklerinden bu güne kadar çok yol kat ettiler.  Profesyonel anlamda makyaj ve kalıcı kaş yapıyorlar. Bu kurs sonrasında kosgeb’den destek alarak kendi işletmelerini açabilirler. Bize sağladıkları desteklerden dolayı Halk Eğitim ve Turgutlu Belediyesine çok teşekkür ederiz” dedi.

Kendisine ait kuaför dükkanı olduğunu belirten kursiyerlerden Meryem Topçu ise “Bu kursu müşterilerime daha iyi hizmet verebilmek ve daha etkili ve kalıcı makyajlar yapabilmek için tercih ettim. Kurs yeniden açılırsa tekrardan katılmak isterim. Kursun açılmasında emeği geçen herkese ve kurs hocamıza teşekkür ederim” dedi.

Muğla’dan gelerek kursa katıldığını belirten Gözde Aktaş ise “bu işi profesyonel anlamda zaten yapıyorum. Ama kendimi daha da pekiştirmek adına bu kursu katılmayı tercih ettim” dedi.

 

[gallery ids="62402,62403,62404,62406,62407,62408,62409,62410,62411"]
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 16:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4