BU SEFER AĞAÇ KATLİAMI BÜYÜKŞEHİR'DEN

BU SEFER AĞAÇ KATLİAMI BÜYÜKŞEHİR'DEN

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde ağaç katliamları devam ediyor. Daha önce çeşitli kurumlar tarafından farklı alanlarda gerçekleştirilen ağaç katliamları şimdi de Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu'nun en işlek caddesi olan Atatürk Bulvarı üzerindeki eski belediye binası bahçesinde gerçekleştirildi.

AK Partili belediye başkanı Serhat Orhan zamanında restorasyon çalışmaları başlayan ve görev süresi içerisinde tamamlanamayan daha sonra Büyükşehir yasası ile Manisa Büyükşehir Belediyesine devredilerek ihalesi tekrardan gerçekleştirilen ve uzun süredir restorasyon çalışmaları tamamlanamayan Turgutlu eski belediye binasının bahçesindeki ağaçlar çevre düzenlemesi kapsamında kesildi. www.turgutlulu.com sitesinin whatsapp ihbar hattına ağaç kesimi ile ilgili olarak ulaşan vatandaşlar yaşanan bu olaya dur denilmesini istedi.

Eski belediye binasının bahçesinde bulunan onca yıllık ağaçların kesildiğini belirten vatandaşlar "Bu nasıl bir zihniyettir restorasyon çalışması adı altında onca yıllık ağaçları kuruttular ve şimdi de kesiyorlar. Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu hareketini kınıyoruz" dediler.

Öte yandan sabah erken saatlerde gerçekleştirilen kesim çalışmaları sonrasında alanda ağaçlandırma çalışmalarının da yapıldığı öğrenildi.

[gallery ids="63789,63790,63791,63792,63793,63794"]

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 11:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4