Bugün; yine demokrasiye hasretiz. Bugün; yine adalete hasretiz.

Bugün; yine demokrasiye hasretiz.  Bugün; yine adalete hasretiz.
banner43
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL’İN UĞUR MUMCU'NUN KATLEDİLİŞİNİN 24. YILI NEDENİYLE YAYINLADIĞI MESAJI

 Bugün, 1993 yılında hunharca katledilen bu ülkenin sakıncalı piyadesi, devrimci gazeteci,  tam bağımsız Türkiye’nin, gericiliğe karşı mücadelenin, cesur gazeteciliğin, laikliğin ve demokratlığın simgesi Uğur Mumcu’nun ölümünün üzerinden tam 24 yıl geçti.

Bugün; yine demokrasiye hasretiz.

Bugün; yine adalete hasretiz.

Ülkemizde son 100 yıl içinde 60’tan fazla gazeteci siyasi cinayetler sonucu öldürüldü. Bugün Mumcuların, İpekçilerin, Aksoyların, Kışlalıların, Göktepelerin ve Dinklerin failleri hala bulunmadı, faili meçhuller karanlıkta bekliyor. Bu cinayetlerin aydınlatılması için bugüne kadar hiçbir şey yapılmadığı gibi zaman aşımına da göz yumanların yönettiği bu ülkede; belki de bugün o cesur kalemler yaşasaydı hepsi “içeride” olacaklardı, biliyoruz! Çünkü, bundan yıllar önce muhalifler tek tek öldürülürken, bugün gerçekleri söyleyenlerin, onlar gibi düşünmeyenlerin, muhalif olanların tek tek cezaevine konulduğuna şahit oluyoruz.

Bizler; darbe girişimi bahane edilerek OHAL hukuksuzluğuyla, KHK’larla temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, Meclisin işlevsizleştirildiği bir ortamda, Cumhuriyetimize ve onun tüm kazanımlarına karşı “Başkanlık” adı altında adeta bir rejim değişikliği isteyenlere, Cumhuriyet idealleriyle kavgalı ve hukuk tanımaz zihniyete karşı bugün de demokrasi ve adalet için mücadele etmeye devam ediyoruz.

Zaman aşımına uğrayan, açığa çıkartılmamış her faili meçhul cinayetin elbet hesabının sorulacağına, bu ülkeyi bataklığa sürükleyen tüm suçluların ise bir gün mutlaka adalet önünde hesap vereceklerine yürekten inanıyoruz. Aydınlık günler çok yakında, biliyoruz!

Faili meçhul tüm cinayetlerin aydınlatıldığı bir Türkiye özlemi ile ölümünün 24. yılında, bir gün bile olsa gerçeği söylemekten vazgeçmeyen usta gazeteci Uğur Mumcu’yu saygı ve hasretle anıyorum.

Uğur Mumcu ölümsüzdür!

“Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi…

Bir gün sesimiz, hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi.”

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 16:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4