'BURAYA FOTOĞRAF ÇEKİLMEYE GELMİYORUZ'

'BURAYA FOTOĞRAF ÇEKİLMEYE GELMİYORUZ'
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kent Konseyi Genel Kurul toplantısı belediye meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplum Sağlığı Başkanı Murat Yücetürk tarafından konseye yapılan sunumda, ilçede ki vatandaşların sorun ve şikayetleri üyelere anlatıldı.

Turgutlu'nun sorun ve sıkıntıları için titizlikle çalışılması gerektiğini söyleyen Kaymakam Uğur Turan, bizler bu toplantılara laf olsun diye gelmiyoruz ifadelerini kullandı. Toplantıya muhatap kişilerin katılmamasından dolayı sitem eden ve Kent Konseyi yöneticilerine uyarıda bulunan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, bu toplantıya bu sorunların tüm muhatapları davet edilecek dedi.

“Buraya fotoğraf çekilmeye gelmiyoruz. Halkın sorunları konusunda duyarsız kalanlara gerekli hesapları sorarız" şeklinde açıklamada bulunan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan “Biz gücümüzü birleştirirsen Turgutlu'yu ihya ederiz. Ama herkes çalışırsa, uğraşırsa olur. Uğraştığımız konularda netice aldığımızı biliyorsunuz. ama sahiplenilmeyen konularda netice alınmıyor çünkü muhatabı yok konu ortada kalıyor. Kaldırımlar işgal ediliyorsa bir muhatabı var, engellilerle ilgili bir konu varsa muhatabı var. Herkes dersini çalışacak. Bayramdan sonraki toplantıda  Belediye başkanı, emniyet müdürü, jandarma komutanı herkesin katılımı ile daha geniş bir salonda geniş katılımla bir toplantı yapacağız. Herkes sorumluluğunu yerine getirecek ve hesap vereceğiz. Hem hesap soracağız hem de hesap vereceğiz kime kamuoyuna, basına, ecdadımıza, şehitlerimize, gazilerimiz, valimize, bakanımıza ve asil türk milletine. Bir şeyler değişmiyorsa kent konseyi toplandı bunlar konuşuldu tamam güzel ama ne değişti. halen kaldırımlar işgal ediliyorsa, halen park sorunu varsa, halen engelliler hareket edemiyorsa anlamı yok. Kasaba medeni bir yerdir” dedi.

Toplantıya, İlçe Kaymakamı Uğur Turan, Kent Konseyi başkanı Sait Kaya, Toplum Sağlığı Başkanı Murat Yücetürk, kent konseyi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Haber: Kamil TEKMEN

 

 
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 17:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4