Büyükşehir Yollarda Trafik Güvenliğini Arttırıyor

Büyükşehir Yollarda Trafik Güvenliğini Arttırıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi bir yandan il genelinde yollarda bakım ve asfalt çalışmalarını gerçekleştirirken Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince bir yandan da trafik güvenliği için yol çizgi boyama ve CTP yol kenar dikme çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı trafik ekiplerince bakım ve asfalt çalışması tamamlanan yollarda, yol çizgi çalışması, trafik levhaları ve CTP yol kenar dikme çalışmalarına devam ediyor. İl genelinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan yollarda yaz mevsiminde çalışmalara hız verdiklerini belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, trafik emniyetinin sağlanması, gece ve gündüz görünürlüğün arttırılması amacıyla yapılan çalışmalara önem verdiklerine dikkat çekti. Bunun yanı sıra yaya ve sürücü güvenliği amacıyla trafik yönlendirme levhalarını da yenilediklerini belirten Deniz, yaklaşık 2 bin 500 noktada trafik levhalarını yenildiklerini vurguladı.

Çalışmalar devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan ve gerek sathi kaplama, gerekse sıcak asfalt çalışması yapılan yollarda çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekleyen Deniz,” Dün iki aracımız Saruhanlı ilçemiz ve Gökçeköy arasındaki  20 kilometrelik bağlantı yolunda, yol boyama ve yol sınırlandırma levhaları takımını gerçekleştiriyor. Yine Hacırahmanlı-Gözlet arasındaki 5 kilometrelik sathi kaplama yolumuzda, bu yol çizgi boyama çalışmalarımız devam ediyor. Bugün itibariyle de Yunusemre ilçemizde Osmancalı Mahallemiz ve Siyekli arasındaki yolda bu yol çizgi boyama çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımız tüm Manisa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde çalışmalarımız devam edecek. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan ana arterlerde de termo plastik kamyonumuzu kullanıyoruz” dedi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 17:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4