Çağlak Festivali davetlisi Bosnalı öğrenciler Akhisar'da
banner1
Bosna-Hersek’in Prusac (Akhisar) köyünden ve Elçi İbrahim Paşa Medresesi öğrencilerinden oluşan ekip Akhisar Belediyesi’nin davetlisi olarak Akhisar’da geldi ve ekip ilk ziyaretini Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya yaptı. Ziyaret daha sonra TBMM KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir de katıldı.

  1. Çağlak Festivali kapsamında Akhisar Belediyesi’nin davetlisi olarak gelen Bosna heyeti ziyaretin ardından Şeyh İsa Camisinde düzenlenen anma törenine katılacak. Bosnalı grup daha sonra Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekiplerince Akhisar’ın tarihi ve turistik mekanları ile Manisa ve İzmir ziyaretleri yapacak.


Misafirlerini selamlayarak sözlerine başlayan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “sizleri burada görmek bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Keşke burada olsanız ama burada olduğunuzu düşünüyoruz biz hep. Bizler yüzlerce yıldır tanışıyoruz ama özellikle son birebir de tanıştığımız zamanlarda biz kendimizi çok daha güçlü hissetmeye başladık. Bosna bizim medeniyetimizin en önemli parçalarından bir tanesidir. Dolayısıyla sizler bizim için çok değerlisiniz ve sizlerden çok şeyler öğreniyoruz. Allah’a hep şükür ediyoruz sizlerle kardeş olduğumuz için, Bosna’ya biz her yıl geldiğimiz de ciddi anlamda kendimizi çok değerli hissediyoruz. İnşallah bu geliş ve gidişlerimiz bundan sonra hiç bitmez. Kurduğumuz bu duygusal köprüler daha gelişerek zenginleşir inşallah. Çok eski yıllarda olduğu gibi yine bir bütünün parçaları olarak çok daha yakın ve kaynaşmış olarak inşallah bundan sonraki hayatımızı devam ettiririz” dedi.

İlk ziyarete İslah Meclisi Topluluğu Başkanı Nermin Susic, Bosna Hersek Travnik şehri müftüsü Dr. Ahmed Adilovic, Elçi İbrahim Paşa Medresesi Müdürü Safet Durguti ve eğitimci Kemal Pandza katıldı.

Program sonunda ziyaretçiler günün anısına Bosna Hersek’in Travnik şehrine özgü tabloları ve eserleri Milletvekili Uğur Aydemir, Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak ve Ali Velestin’e takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner21