Çağlak Festivali'nin özel konukları Akhisar'a geldi

Çağlak Festivali'nin özel konukları Akhisar'a geldi

  1. Çağlak Festivali’nin kapsamında kardeş festival olarak ilan edilen Ayvaz Dede Şenlikleri’nin yapıldığı Bosna-Herkes’in Donji Vakuf bölgesinden ve Elçi İbrahim Paşa Medresesi Öğrencileri Akhisar ziyaretinde ilk olarak Belediye Başkanı Salih Hızlı’nın konuğu oldu.


Belediye Başkan Salih Hızlı’yı, tercümen Enisa Hadzagiç eşliğinde Travnik Elçi İbrahim Paşa Medresesi Müdürü Dzevdet Şoşiç, Felsefe Öğretmeni Armin Yaşareviç, Arapça Öğretmeni Lejla Poça, Matematik Öğretmeni Admita Karaca ve 15 koro öğrencileri ile birlikte ziyaret etti.

Çağlak festivalini Akhisar’da büyük bir coşku ile kutladıklarının altını çizen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “2010 yılından buyana Çağlak Festivali’ni Boşnak kardeşlerimiz ile birlikte kutluyoruz. Bizim için en heyecanlı kısmı Boşnak kardeşlerimizin ziyaret kısmı olmaya başladı. Bu sebeple izleri Akhisar’da görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çağlak Festivali’mizi artık sizde tanımaya ve bilmeye başladınız, bunun yanında biz de artık kardeş festival Ayvaz Dede Şenlikleri’ni biliyoruz. Sizin için Ayvaz Dede Şenlikleri neyi ifade ediyorsa Çağlak Festivali de bizim için aynı şeyi ifade ediyor. Ama artık her iki festivalin de anlamı bizim için aynıdır. Bu gidip gelişler bizim hayatımızın yerinde çok önemli bir yer etmeye başladı. Heyecanla biz festivalimizin gelmesini bekliyoruz ve sonrasında da sizin gelişinizi merakla beklediğimiz gibi sonra da Bosna’ya gitmeyi de büyük bir arzu ile istiyoruz” dedi.

Travnik Elçi İbrahim Paşa Medresesi Müdürü Dzevdet Şoşiç, Çağlak Festivali dolayısıyla daha önce de ziyaretlerde bulunduğunu ve memnun kaldığını ifade ederek Akhisarlıları da Bosna’da konuk etmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Günün anısına Bosnalı misafirler Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak, Ali Velestin, Belediye Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Zafer Aşkın ve Özel Kalem Müdürü Fatih Baybatur’a yöresel ürünlerden oluşan hediyeler takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 16:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4