CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
30 Ağustos, ülkemizin din, dil, ırk, mezhep ve inanç ayrımı gözetmeden, omuz omuza, emperyalist güçlere karşı kazandığı Büyük Zaferin günüdür. 30 Ağustos Zafer Bayramı bağımsızlığa giden yol, Cumhuriyete ve demokrasiye açılan kapıdır.

30 Ağustos, bir halkın yokluk ve çaresizlik içinde olmasına rağmen inanç ve kararlılıkla, emperyal güçlere diz çöktürebileceğinin en açık kanıtıdır.

Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı olarak nesilden nesile aktarılan bu zafer; bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısıdır.

Bizler, böyle bir günde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bundan tam 95 yıl önce verdiği bu mücadelenin, o gün gösterdikleri kahramanlığın ve yazılan şanlı destanın sevincini bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz.  Din, dil, ırk, ayrımı gözetmeden, büyük bir inanç ve kararlılıkla özgürlük mücadelesi veren ülkemizin yazdığı bu büyük zaferin coşkusunu yeniden yaşıyoruz.

Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunmaz” sözlerini bugün bir kez daha hatırlıyor; Cumhuriyete, demokrasiye, laik sosyal hukuk devletine, bir ülkenin ve devletin temeli olan adalete ve bağımsızlığımıza el uzatanlara asla ama asla geçit vermeyeceğimizin altını çiziyoruz.

Bağımsızlık ve Cumhuriyet mirasımızı sonsuza kadar yaşatacağız.

Bizler bu zaferin bayrağını yılmadan, yorulmadan, ilelebet taşıyacak; bu topraklara adalet, özgürlük ve demokrasi yeniden gelene kadar mücadele edeceğiz.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 13:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4