CHP'Lİ GENÇLER MUMCU'YU ANDI

CHP'Lİ GENÇLER MUMCU'YU ANDI
banner43
CHP Turgutlu Gençlik Kolları, 24'üncü ölüm yıl dönümünde Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu’yu parti lokalinde törenle andı.

Gençler programda Mumcu’yu anarak  onu unutturmayacaklarını haykırdılar. Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu Gençlik Kolları tarafından hazırlanan Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu anma programı önceki gün parti lokalinde gerçekleştirildi. Programa CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,  Kadın Kolları, Yaşam-Der, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve çok sayıda partili katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilçe başkanı Erk Kayabaş, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Solmaz’ın konuşmaları ile devam etti. Uğur Mumcu için sahnede mumlarla süslenmiş masaya karanfil bırakan gençlik kolları özgürlük isteğinde bulundular. Programda Uğur Mumcu belgeselleri sinevizyon gösterisi eşliğinde sunuldu.

KALEMİNİ KİMSENİN ÖNÜNDE EĞMEDİ

İlçe Başkanı Erk Kayabaş, programda İlçe Yönetim Kurulu adına yaptığı konuşmada “Ocak ayı ülkemiz için, aydınlanma ve daha çok demokrasi yolunda yitirdiklerimiz için, biz geride kalan ve mücadeleye devam edenler için karanlık, kasvetli ve acılarla dolu bir ay… Onat Kutlar, Metin Göktepe, Hrant Dink, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Gaffar Okan hep ocak ayında yitirdiklerimiz…Kapalı kapılar ardında yürütülen karanlık ilişkilerden beslenenler tarih boyunca aydınlardan, karanlığı aydınlatanlardan hep korkmuşlardır. Uğur Mumcu onurla, dimdik, ödünsüzce sürdürdüğü yaşamı boyunca, kalemini kimsenin önünde eğmedi. Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşesinden daha çok özgürlük, daha çok demokrasi için, demokrasinin önündeki engelleri kaldırmak için, aldığı tüm tehditlere rağmen yılmadan yazmaya devam etmiştir. Onu unutmadık ve unutturmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Gençlerin düzenlediği gösteri ve şiir seslendirmeleri sonrası, program hep bir ağızdan onuncu yıl marşının okunmasıyla son buldu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 17:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4