CHP'LİLER ADALET İÇİN YÜRÜDÜ

CHP'LİLER ADALET İÇİN YÜRÜDÜ
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki göstermek amacıyla tüm illerde başlatılan yürüyüşe destek için Manisa'da da eylem yapıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş çağrısına CHP Manisa İl Başkanlığı'ndan da destek geldi. CHP'li Berberoğlu'nun tutuklanarak cezaevine gönderilmesine tepki göstermek amacıyla Manisa İl ve İlçe Örgütleri ile CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş, Gençlik Kolları, Kadın Kolları,  Şehzadeler İlçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda biraraya geldi.

“ADALET HERKESE LAZIM OLACAKTIR”

Konuyla ilgili olarak Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş da yaptığı açıklamada, "Ülkemizde, her geçen gün artan yoğunlukta baskı ile, anayasa ve hukukun evrensel ilkeleri gözardı edilerek, emperyalist çıkarlara karşı duran, en ufak direniş gösteren muhalif duruşun kabul edilmediği, toplumun her kesimden insanların kazanılmış haklarının gasp edildiği, adil yargılama hakkının yok sayılarak zindanlara atıldığı karanlık günler yaşanmaktadır. Son olarak siyasi bir karar ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, 25 yıl hapis cezası hükmü ile gazetecilik faaliyeti, casusluk olarak nitelendirilip tutuklanmıştır. Cemaat ile savaş yaşansa bile ortaklıktan kalan yargılama yöntemi hala uygulamadadır. Adalet olmadan ekmek ve özgürlük olmayacağına inanıyoruz. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır.” Dedi.

Açıklamanın ardından partililer ellerinde 'adalet' yazılı pankart ve dövizler eşliğinde "Vekiller içerde damatlar dışarda" sloganları atıldı. Sloganlar ve 'İzmir Marşı' eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüş Meydandan başlayarak Manisa Garı'nda son buldu.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 15:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4