DEMİRCİ'NİN DERELERİ DAHA GÜVENLİ AKACAK

DEMİRCİ'NİN DERELERİ DAHA GÜVENLİ AKACAK
banner43
MASKİ Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesi Minnetler Mahallesi’ndeki dere temizliğini tamamlamasının ardından Mithatpaşa Mahallesi’ndeki derede temizlik çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezi ve mahallelerindeki dere ve su kanallarında yürüttüğü temizlik çalışmalarına devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Minnetler Mahallesi’ndeki derede temizlik çalışmasını tamamladı. Ekipler, Minnetler Mahallesi’nin ardından Mithatpaşa Mahallesi’ndeki derede 2 buçuk kilometrelik temizlik çalışmalarına başladı. MASKİ ekiplerince yaş derelerde yürütülen temizlik çalışmaları tamamlandığında dere yatağındaki su akışı sağlıklı bir şekilde sağlanırken olası su taşkınları engellenecek.

Olası taşkınlar önleniyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, il genelinde bulunan dereleri sağlıklı duruma getirmek için ekiplerin var gücüyle çalıştıklarını belirtti. Başaran, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün derelerin temizliğine ve ıslahına verdiği önem doğrultusunda il genelindeki çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımız, 17 ilçede bulunan dere ve su kanallarının yağışlı havalarda taşkınlara sebebiyet vermemesi için temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz, Demirci ilçemizin Minnetler ve Mithatpaşa mahallelerinde bulunan derelerdeki evsel atıklardan yabani otlara kadar olan rüsubatları temizleyerek su akışını sağlıklı hale getiriyor. Böylelikle derelerin çevresinde yaşayan vatandaşlarımız ve tarım arazileri zarar görmekten kurtulacak” dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 15:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4