Eğitimde sağlık faaliyetleri artacak.

Eğitimde sağlık faaliyetleri artacak.
banner43
Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Eğitimde, sağlık adına devam eden ve başlatılacak yeni projelerinde gündeme geldiği görüşmede, kurumların birlik içinde hareket edeceği vurgusu yapıldı.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül '' Gelecek nesillerin eğitimine olduğu kadar sağlığına da önem veriyoruz.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak bir çok çalışması var. Bizler Halk Sağlığı Kurumu ile bundan sonra başlatacağınız yeni çalışmalarınızda da birlikte hareket etmeye hazırız. Amacımız bilgili, donanımlı ve sağlıklı bireyler yetiştirmek''. Dedi.

Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr Engin Yıldırım'' Bizler Sağlık Bakanlığının da önem verdiği bu projelerin devamını sağlanmasının ve sağlık okur yazarlığının ülke bireylerin tamamının kazanmasının eğitim desteği ile gerçekleşebileceğini görüyoruz.

Bu önemli işte eğitim camiasının destekleri adına Milli Eğitim Bakanlığı ve siz eğitimcilere teşekkür ediyoruz. Sağlıklı ve hareketli bir nesil, obezite ile mücadele ve sağlıklı bir çevre adına farklı yeni projelerimizde de bizimle ortak hareket edecek olmanız bizi memnun etmiştir. Manisa'da sağlık adına da bizimle beraber hareket edecek olmanız dolayısı ile de sizlere teşekkür ederiz'' dedi.

Açıklama sonrası Yunusemre ilçesinde 2017 yılında gerçekleştirilecek sağlık projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 10:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4