EKİPLERİN YOĞUN ÇALIŞMASIYLA SÖNDÜRÜLEBİLDİ

EKİPLERİN YOĞUN ÇALIŞMASIYLA SÖNDÜRÜLEBİLDİ

Manisa'nın turgutlu ilçesinde çöplükte çıkan yangın ekiplerin uzun uğraşları sonrasında yaklaşık 24 saatte kontrol altına alınarak söndürülebildi.

Turgutlu ilçesi şehir çöplüğünde 30 Haziran 2017 Cuma günü öğlen saatlerinde başlayan, metan gazı sıkışması ile çıktığı tahmin edilen yangın Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine bağlı Turgutlu, Manisa merkez, Salihli İtfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğü ile Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık 24 saatlik uzun uğraşları sonrasında söndürüldü. Yaklaşık 24 saatlik çalışmanın neticesinde itfaiye ve fen işleri müdürlüğüne bağlı iş makineleri ile ekiplerinin koordineli çalışması ile söndürülen yangın çevredeki ormanlık arazilere ulaşmadan kontrol altına alındı.

Öte yandan yaşanan çöplük yangını sonrasında ekiplerden sürekli olarak bilgi alan ve konuyu yakinen takip eden Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin "İlçemizin kanayan yarası olan çöp sorunu bugün bir kez daha yangınla karşımıza çıkarken, mevcut alan Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu İtfaiye Amirliği, Belediyemiz Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından kontrol altına alınmıştır.  İnşallah bu yıl son kez böyle bir sahne ile karşı karşıya kalacağız. Çünkü, ilçemizde topladığımız mevcut çöpleri Manisa Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi'ne aktarma işlevi görecek ara transfer istasyonunun inşaatı sürerken, diğer yandan mevcut alanın rehabilite çalışmalarında geri sayım başlamıştır. İlçemizin geçmişten gelen sorunlarını Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çözerek, çevre ve halk sağlığı yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.

[gallery ids="63051,63052,63053,63054,63055,63056,63057,63058,63059,63060,63061"]

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 16:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4