'EKONOMİDE KADIN VE KARİYER' PANELİ

'EKONOMİDE KADIN VE KARİYER' PANELİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile Van Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, farklı kentlerden 41 iş kadını 'Ekonomide Kadın ve Kariyer' programı kapsamında Van'da bir araya  geldi.  TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy ve kurul üyelerinin de yer aldığı heyet Van’da iki gün boyunca, çeşitli programlara katılıp, Van'ın tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.

TOBB Van İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı ile Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen  'Ekonomide Kadın ve Kariyer' konulu panelin öncesinde toplantıya katılmak üzere Van’a gelen İllerin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları sırayla söz alarak, İllerinde yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler verdiler. Konuşmaların ardından da TOBB Van İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Semra Odabaşı’nın moderatörlüğünde  'Ekonomide Kadın ve Kariyer'  konulu panel gerçekleşti.  Dijital Stratejist ve Fütürist 360 Biz Platformu  Kurucusu Panelist Levent Karadağ  hazırladığı sunumla katılımcıları bilgilendirdi. Katılımcıların gelen soruların da cevaplandırıldığı panel Van Milli Eğitim İl Müdürü Kiyasettin Kırekin’in ‘Girişimciler Parmak Kaldırsın’ projesinin tanıtımı ile son buldu.

TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy ve kurul üyeleri Van programı çerçevesinde Van Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ettiler.  Van Ticaret ve Sanayi Odası Necdet Takva ile bir araya gelen Manisalı Kadın Girişimciler, Manisa’ya özgü ürünlerden oluşan hediye paketini Başkan Takva’ya takdim ettiler.

Programının ikinci gününde ise, Manisa, Kütahya, Aydın ve Denizli'den, Van'a gelen kadın girişimciler, kentin tarihi ve turistlik yerlerini gezdiler. Van’da iki gün süren programı değerlendiren TOBB  Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy,  özellikle yöre insanının sıcakkanlı tavrından çok etkilendiklerini belirterek, ‘Van’daki ilk günümüzde faydalı ve önemli bir panele katıldık. Sayın Levent Karadağ’ın sunumu salonda yer alan katılımcıları heyecanlandırdı. Ardından Milli Eğitim İl Müdürü Kiyasettin Kırekin’in tanıtımını yaptığı ‘Girişimciler Parmak Kaldırsın’ projesi de uygulamaya geçtiğinde kentte büyük kazanımlar sağlayacağını bizlere gösterdi. Programımızın ikinci gününde de kentin tarihi güzelliklerini görme fırsatımız oldu. Manisalı Kadın Girişimciler olarak Van’a ilk gelişimiz. Van'ın canlı, hareketli  ve mutlaka görülmesi gereken bir kent olduğunu söyleyebilirim. Bu etkinlik kapsamında da diğer illerden gelen kadın girişimcilerimiz ile görüşme fırsatını bulduk’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 10:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4