GAZETECİLERİ HEM DARP, HEM DE GASP ETTİLER

GAZETECİLERİ HEM DARP, HEM DE GASP ETTİLER
banner1

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesinin yol yapım ihalesini alan firmanın çalışanları görevini yapan gazetecilere saldırdı. Anadolu ajansı Manisa bürosuna bağlı olarak çalışan gazetecilerden birinin fotoğraf makinesini gasp ederek el koyan şantiye çalışanları diğer ajans muhabirini ise darp ettiler.

Manisa Büyükşehir belediyesi tarafından ihaleye çıkan ve yüklenici firmaya verilerek çalışmaları başlanan battı çıktı projesi kapsamında devam eden yağmurlama hattı çalışmalarında toprak kayması sonucu bir işçi göçük altında kaldı. Yaşanan olayı görüntülemek üzere olay yerine giden Turgutlulu gazetecilere şantiye çalışanları saldırıda bulundular ve yaşanan olayın görüntülerinin alınmaması için ellerinden gelen her şeyi yaptılar.

Olayın yaşandığı Mimar Sinan Caddesi Sanayi Sitesi girişindeki bölgeye ulaşan ve bölgedeki çalışmaları görüntülemek isteyen gazetecilere önce sözlü ardından da fiziki olarak saldırıda bulunan şantiye çalışanları Anadolu Ajansı Manisa Bürosunda görevli Cemil Seval'ın fotoğraf makinesini gasp ettiler. Daha sonra ise bölgeye gelen Anadolu Ajansı Turgutlu temsilcisi Haluk Satır, Yeni Turgutlu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Tekmen, İHA temsilcisi İrfan Anlayanoğu ve Turgutlu Manşet Gazetesi muhabiri Serkan Tatlı'nın üzerine yürüyen ve görevlerini yapmalarını engellemeye çalışan şantiye çalışanları Anadolu Ajansı muhabiri Haluk Satır'ı darp ettiler. Yaşanan olay sonrasında Turgutlu Devlet Hastanesine götürülen Haluk Satır darp raporu alırken, olayı yaşayan tüm gazeteciler şantiye çalışanlarından şikayetçi oldular.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 15:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3