GEDİZ NEHRİNİ ÇÖPLÜĞE ÇEVİRDİLER!

Yaşanan bu duruma tepki gösteren vatandaşlar “Bu nasıl bir vurdumduymazlık anlamak mümkün değil. Çevreye zarar verildiğinin farkında olmayan duyarsız kişiler çöplerini bu alandan aşağıya dökerek burayı çöplüğe çevirmişler. Bunu yapanı uzakta aramamak lazım. Burada yaşayan vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olsun. Buraya çöp atan arkadaşları doğaya ve kendilerine ne kadar zarar verdiklerinin farkında değiller mi?. Çevre kirliliğinin başlıca sebeplerinden biri olan bu çöpler her türlü yaşam alanını tehdit ediyor ve çok kötü görüntüler oluşturuyor. Bu konuda artık vatandaşlar olarak bilinçlenmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızı doğaya ve topluma karşı biraz daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çevre kirliğini en aza indirebilmek için yetkililerinde bu alanlarda gerekli çalışmaları yapmalarını talep ediyoruz. Gerekirse cezai yaptırım uygulansın ama ne olur artık böyle görüntülerin oluşmasına engel olalım” dediler. Kaynak : http://www.turgutlulu.com/gediz-nehrini-copluge-cevirdiler-65235.html

GEDİZ NEHRİNİ ÇÖPLÜĞE ÇEVİRDİLER!

Dünya'nın en verimli tarım havzalarından birisi olarak bilinen Gediz havzasında yer alan Turgutlu'da Gediz Nehri ve civarı kendini bilmez kişiler tarafından kirletilmeye devam ediliyor. Yaşanan bu çevre kirliliği nedeniyle vatandaşlar şikayetlerini dile getirip, çevre kirliliğini yaratan kişilere yetkililerin cezai işlem uygulamasını istediler.

Turgutlu Ovasından geçerek Ege Denizine dökülen Gediz Nehri çevresi Turgutlu'da sorumsuz kişiler tarafından atılan çöpler nedeniyle çöplüğe dönüştü. Çal dağında bulunan köylere ulaşımın sağlandığı ve vatandaşların maden yolu olarak tabir ettikleri köprünün üzerinden gediz nehrine atılan çöpler doğayı kirletmeye devam ediyor.

Yaşanan bu duruma tepki gösteren vatandaşlar “Bu nasıl bir vurdumduymazlık anlamak mümkün değil. Çevreye zarar verildiğinin farkında olmayan duyarsız kişiler çöplerini bu alandan aşağıya dökerek burayı çöplüğe çevirmişler. Bunu yapanı uzakta aramamak lazım. Burada yaşayan vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olsun. Buraya çöp atan arkadaşları doğaya ve kendilerine ne kadar zarar verdiklerinin farkında değiller mi?. Çevre kirliliğinin başlıca sebeplerinden biri olan bu çöpler her türlü yaşam alanını tehdit ediyor ve çok kötü görüntüler oluşturuyor. Bu konuda artık vatandaşlar olarak bilinçlenmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızı doğaya ve topluma karşı biraz daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çevre kirliğini en aza indirebilmek için yetkililerinde bu alanlarda gerekli çalışmaları yapmalarını talep ediyoruz. Gerekirse cezai yaptırım uygulansın ama ne olur artık böyle görüntülerin oluşmasına engel olalım” dediler.

[gallery ids="65248,65249,65250,65251"]

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 13:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4