Gedizli;'Birisi Cengiz Ergün'e Turgutlu'yu hatırlatsın'

Gedizli;'Birisi Cengiz Ergün'e Turgutlu'yu hatırlatsın'
Gedizli;"Birisi Cengiz Ergün’e Turgutlu’yu hatırlatsın"

AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Turgutlu'yu neredeyse unuttuğu ve yok saydığını söyledi.

Turgutlu'nun, Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde yoksun bırakıldığını, yapılanların ise ilçemizin ihtiyaçlarından ziyade Büyükşehirin kafasına göre yaptığı işler olduğunu  belirten Gedizli, Turgutlu Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi aynı dilde konuşamadıkları için, Turgutlu'da ihtiyaçların giderilmediğini belirtti.

Turgutlu’da Aylardır Bir Köprüyü Yapmayanlar Kendilerine 400 Milyon TL (Trilyon)’ye Makam Binası İçin İhaleye Çıkıyorlar.

Gedizli şunları söyledi;"Turgutlu Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu'da vatandaşları adeta çıldırma noktasına getirmiştir. Tamamlanmayan köprüler, yollar ve su sayaçları ile ilgili kimse vatandaşı dinlemiyor ve çözüm üretmiyor.Çiftçilerimizin mahsullerini hasat etme dönemi öncesinde yıkılan ve Nisan ayında tamamlanacağı söylenen köprüler hala tamamlanmadı ve bu yüzden çifçilerimiz her defasında 25-30 kilometre yol fazladan yapıyorlar. Vatnadaşlarımız bu köprülerle ilgili basın açıklamaları, eylemler yaptılar ama beyefendilerden tek bir açıklama gelmedi.  Turgutlu’da aylardır bir köprüyü yapmayanlar kendilerine 400 Milyon TL (Trilyon)’ye makam binası için ihaleye çıkıyorlar.

Yolların durumu yine aynı şekilde. Turgutlu'da şehir içinde motorsiklet ve otomobil ile hareket etmek adeta rezalete dönüşüyor. Yollardaki kocaman çukurlar nedeni ile motorsikler sürücüleri düşüp ciddi şekilde yaralanıyor. Otomobillerde ciddi hasarlar oluşuyor. Irlamaz Vadisi'nin durumu ise adeta rezalet denilecek seviyeye geldi. Turgutlu'nun neredeyse tek yeşil alanı olan merkez, aylardan beri düzenleme yapıyoruz diye perişan halde beklemektedir. Turgutlu ovasında bile görülmeyen engerek yılanları, Irlamaz vadisinde görülmeye başlandı. Vatandaşlarımız, muhatap bulamamaktan, dilekçelerine cevap alamamaktan şikayet ediyorlar. 2014 Yılına kadar AK Partili Turgutlu Belediyesi'ne, İktidar hizmetlerini kendileri yapmış gibi konuşuyorlar diyenler, yanı başlarında ki hatta abileri olan Manisa Büyükşehir Belediyesi ile bile aynı dili konuşamıyorlar. Manisa Büyükşehir Belediyesinin devasa bir bütçesi var . Turgutlu'yu yok sayan, ciddi ye almayan, sorun ve sıkıntılara duyarsız kalan, vatandaşların seslerine kulak vermeyen Manisa Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunuyoruz; vatandaşlarımız acil olarak bu sorunların çözülmesini bekliyor"dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 15:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4