GÜRELİ, AK PARTİ'DEN BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

GÜRELİ, AK PARTİ'DEN BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

19 Ağustos 2017 Cumartesi günü yapılacak olan AK Parti Turgutlu ilçe kongresi öncesi mevcut başkan Mürşit Gedizli'nin yanı sıra Turgutlulu esnaf Mehmet Güreli'de adaylığını açıkladı. Turgutlu Egesevilen Otel'de yerel basın temsilcileri ile bir araya gelen Güreli başkanlık hizmet yarışında aday olduğunu bildirdi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından adeta bir uykudan uyandıklarını belirten Mehmet Güreli açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Bizler, "2002 Ruhu" ile yola çıkan, İlk günkü gibi bu "Ruh"u hâlâ bozmadan muhafaza eden, Ümmetin, Ülkenin ve ilçemizin çıkarlarını bütün kişisel çıkarların üzerinde tutan, Reisle "Yola" çıktıktan sonra "Gemileri yakan", Ak Parti "Davasını" içselleştirmiş, seçimden seçime değil "Her zaman Milletinin hizmetinde" olan, "şov"u hizmet telakki etmeyen, ilçe başkanlığında, belediye başkanlığında ya da milletvekilliğinde başarısız olduğunda görevi devretme erdemliliğini gösterebilen, makamını ve koltuğunu korumak için "Dava" arkadaşlarını harcamayan O "Ruh"a sahip Ak Partilileriz bugün toplanma nedenimizde bu ruhu tekrar sahaya koyabilmektir.
Ben Mehmet Güreli olarak rahmetli Necmettin Erbakan hocamızdan feyiz aldım. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımızda bizler gibi o günlerde bir önder kişilik, bir lider ve camiamızın göz bebeği olarak görülen medarı iftiharı bir dava ağabeyimizdi.
O yıllarda Turgutlumuzda kendisini ağırlayıp dava arkadaşlığı etmiş bir kardeşiniz olarak AK Parti kuruluş ilkelerini ve niyetlerini en iyi bilenlerden olduğumu düşünüyorum. Bu düşüncedir ki bu geldiğimiz noktanın ve AK Partili Mehmet Gürelli olarak bugün burada oluş gayemizin esas ve gerçek sebebidir.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben yalnız bırakıldım" sözüne kadar bende şahsım adına söylüyorum belki bir uykudaydım. Ama uyandım, bizler bu partiyi kuranlar olarak ve milletimizle gönül gönüle ilk günkü heyecanımızdayız. Evet görevden imtina ettik, geri saflarda uzun yıllar bekledik ama konjonktür kesin bir şekilde belli etmiştir ki AK Parti'nin kurulduğu Türkiye'ye umut olduğumuz zamanlardan çok daha fazla ihanet ile karşı karşıyadır. İşte bu şartlarda biz ölürüz ama geri durmayız. Zira bu Ak Parti'nin Türkiye'de geldiği zirve bizlerin gece gündüz maişiyeti çoluk çocuğu terk edip kurduğumuz emeklerimizdir. Zayi ettirmeyeceğiz.
Özellikle 2014 yerel seçimlerinden bu yana Kasabamızda yapılan hatalar bizleri Ak Parti gönüllülerini, dava insanlarımızı çok üzdü. Böyle bir partinin Turgutlu'da düşürüldüğü durumu hiç bir zaman kabul edemedik.
Aslında bugün söyleyeceklerimden çok söyleyemeyeceklerim var. Bu da liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın "Küskünlük yapmadan bir birinize destek olarak yerlerinizi hizmet edecek olanlarla değişin" ikazı sebebiyledir.
Bazı hak etmeyen hatalarla dolu lakin göreve bir şekilde fırsat bulmuş, davasının değil adamın adamı olmuş kişileri tam anlamıyla eleştirememekte, bu gerçekleri onların üzerindeki parti zırhını çıkartacağım güne saklıyorum.
Çünkü ben bu partiye aşık sevdalı biriyim, her ne olursa olsun laf söylemeye dilim varmıyor. Kötü ve hatalı olanlar AK Partimiz değil şahıslardır, bunu da buradan partililerime ifade ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade etiği 'Metal Yorgunluğu, Atalet tamda bu arkadaşlarımıza uyuyor. Ama üzülerek görüyoruz ki kendileri koltuk hırsıyla bunları bir türlü üzerlerine almıyorlar.
Yıllardır yapılan hatalardan dersler çıkarmıyorlar, gerçek partililer küskün, dava insanları kenarı itilmiş. Ben artık üzülerek görüyorum ki onlar kendilerine göre bir görev yerine getiriyorlar. Ama Allahın izniyle biz ilk günkü heyecanımızla bu oyunu bozacağız. Tüm milletimizi kucaklayıp Türkiye'yi, AK Parti'yi Reisimizin gösterdiği hedefe taşıyacağız.
Bizler"2002 Ruhu"na sahipken; "Hedef: 2023"e çok yakinken,üzülerek söylüyorum mevcut ilçe teşkilatında bu ruh yok ve hal böyleyken, "Hedef: 2019" bile uzak görünüyor.! Buradan ülkemizin, partimizin, davamızın tek ve gerçek sahibine de sesleniyorum, Reis'im, biz "Kısık sesli ama ruhumuzla gövdemizle beynimizle Ak Partililer" olarak; 2002'den beri Sizi ve "Davamızı" destekledik ve desteklemeye devam ediyoruz... Ancak, Ak'ımıza "Kara" çalanları, Ak Siyaseti siyah noktalarla kirletenleri görmeli ve gereğini yapmalısınız, takdiri siz değerli Ak Parti delegelerine bırakıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 12:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4