GÜVENÇER '15 TEMMUZ BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR'

GÜVENÇER '15 TEMMUZ BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR'

MANİSA VALİSİ MUSTAFA HAKAN GÜVENÇER’İN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz 2016; aziz milletimizin, bu devlete sahiplik ve aidiyet bağının dışarıdan gelebilecek herhangi bir yabancı kuvvet marifetiyle çözülemeyeceğinin, böyle birşeye teşebbüs edildiğinde milletin sahiplik ve aidiyet duygusuna duyduğu yüksek sadakatla, gerekiyorsa canı pahasına, devletine, demokrasisine, istiklal ve istikbaline sahip çıktığı, yabancı unsurların   Milletin iradesine rağmen bu ülkede birşeyler yapamayacaklarının tescil edildiği gündür.

Milletimizin birlik ve beraberliğine kastetmiş  bir kısım vatan hainlerinin hazırlamış olduğu meşum planın bir aşaması olan,  demokrasimizi ve anayasal düzeni ortadan kaldırmayı hedefleyen 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü,  tarih boyunca bağımsız yaşamış ve bundan sonra da bağımsız yaşayacak olan aziz milletimizin tankların önüne yatarak canlarını ortaya koyduğu destansı direnişi ve vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte başarısızlığa uğratılmıştır. Milletimiz;vatanına, demokrasisine, devletine sahip çıkarak bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerineen güzel cevabı vermiş ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykırmıştır.

15 Temmuz 2016 günü,  bir dönemin acı,  ancak şanlı bir hatırası olarak Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir.

Bizlere düşen sorumluluk, şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir.

Bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimizeAllah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimize en derin saygılarımı sunuyorum.

Mustafa Hakan GÜVENÇER

Manisa Valisi

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 22:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4