GÜVERCİNLİK, TAŞKINLARA BU KEZ GEÇİT VERMEDİ

GÜVERCİNLİK, TAŞKINLARA BU KEZ GEÇİT VERMEDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kula’nın Güvercinlik Mahallesi’nde yapılan dere ıslah çalışması, yoğun yağış sınavından başarıyla geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Güvercinlik Mahallesi’nde hayata geçirdiği dere ıslah projesiyle vatandaşların taşkın kaynaklı sorunlarını ortadan kaldırdı. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında; 616 metre betonarme U kesit, 50 metre kutu menfez ve bin 232 metre panel çit tipi korkuluk uygulaması hızla tamamlanarak hizmete kazandırıldı. Mahalledeki ıslah çalışması, geçtiğimiz günlerde bölgeye düşen yoğun yağışlardaki ilk sınavını başarıyla geçti.  Aşırı yağışla birlikte derede biriken yağmur sularının, taşkınlara sebep olmaksızın betonarme kesit ve menfezler içerisinden kontrollü şekilde akışı sağlandı.

“Bizim için mükemmel bir hizmet oldu”

MASKİ tarafından yapılan çalışmayla mahallenin büyük bir sorununun çözüme kavuştuğunu ifade eden Güvercinlik Mahalle Muhtarı Tuncay Ersöz, “Önceden yağmur yağdığında dere yatağından 3-5 gün geçemediğimiz oluyordu. Etrafı sel ve çamur götürüyordu. Hem insanlar hem de arabalar sıkıntı çekiyordu. Artık böyle bir sorunumuz kalmadı. Sular gayet güzel, gayet rahat şekilde akıyor deremizden. Mükemmel bir hizmet oldu bizim için. Allah bir değil bin kere razı olsun Cengiz Başkanımızdan da MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Bey’den de. Hizmetlerinden de, çalışmalarından da çok memnunuz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 14:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4