Güzel Sanatlar Belediyeyle Artık İmkansız Değil

Güzel Sanatlar Belediyeyle Artık İmkansız Değil
Turgutlu Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi, Güzel Sanatlar Fakülteleri’ne giriş için hazırlık kurslarını başlattı. Gençleri hayallerine bir adım daha ulaştırdıklarını söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Turgutlu’da bir ilki daha gerçekleştirerek Turgutlu’daki gençlerimiz için Güzel Sanatlar Kursu açtık. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi hem eğitim anlamında hem de sosyal anlamda TURBEM çatısı altında bir araya getirmekten dolayı mutluyuz” dedi.

Turgutlu Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile TURBEM’de açtığı ‘Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu’ ile 40 genç öğrenciyi üniversite hayallerine bir adım daha ulaştırdı. Güzel sanatlara yönelik eğitim almanın güç olduğunu ifade eden kursiyerler, açılan kursla TURBEM sayesinde hem eğitim anlamında hem de sosyal anlamda kendilerini çok daha iyi ifade etme imkanına kavuştuklarını ifade etti. Güzel sanatlara hazırlık adı altından açılan resim kursunda yeteneklerini pekiştirdiklerini söyleyen öğrenciler, böyle bir kursu Turgutlu’da açtıkları için Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür ettiler.

Kursiyerlerden TURBEM’e Tam Not

Yükseköğretimini Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamak istediğini belirten öğrenci Ümmühan Şimşek, “Resim yapmak benim hayalim ve vazgeçemediğim bir tutkum. Güzel Sanatlara hazırlık kurslarının ücretinin fazla olması ve benim kurslara katılamamam üniversitede Güzel Sanatlar Fakültesini kazanmamı mani oldu. Ama Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in TURBEM’de böyle bir resim kursunu ücretsiz olarak açtığını öğrenince hemen başvurdum ve ekibe dahil oldum. Öğrencileri üniversiteye kazandırma adına açılan bu kursta bir kendimi geliştirme imkanı buluyorum. Sosyal anlamda da güzel bir atmosfer oluşturduk. Hedefim olan Güzel Sanatlar Fakültesini bu yıl kazanacağımı inanıyorum. Bizlere böyle bir imkanı tanıyan başta Belediye Başkanımız Turgay Şirin olmaz üzer Halk Eğitim Merkezine ve TURBEM’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Turgutlu’da Bir Hayaldi TURBEM’le Gerçeğe Dönüştü”

TURBEM Sorumlusu Metin Akgül ise, Belediye Başkanı Turgay Şirin’in talimatlarıyla Turgutlu’da bir ilki daha hayata geçirdiklerini belirterek, “Turgutlu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan ve TURBEM’de gerçekleşen Güzel Sanatlara hazırlık resim kursunda 40 geç arkadaşımız haftanın 5 günü 8 saat eğitim alıyorlar. Kursumuz lise eğitimini destekleyici ve Güzel Sanatlar Fakültesi mülakatlarını geçmek adına özel bir kurs niteliğindedir. Geçmiş yıllarda Turgutlu’da böyle kursa katılmanın imkanı yoktu. Gençler yalnızca özel kurslardan yanı birebir ücretli kurslardan faydalanabiliyordu. Elbette bu da ailelere ekstra bir külfet getiriyordu. Bu noktada Sayın Belediye Başkanımız Turgay Şirin’in talimatlarıyla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile böyle bir kursu faaliyete geçirdik. Öğrencilerimiz özverili bir şekilde çalışarak hem kendilerini geliştirdiler hem de mülakatlara iyi bir şekilde hazırlanıyorlar. Bu anlamda kursiyerlerimiz adına Belediye Başkanımız Turgay Şirin ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Hayrettin Uslu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerden TURBEM’e Jest

Güzel sanatlar kursu ile TURBEM’i bir aile gibi gördüklerini ifade eden resim kursiyerleri, eğitim gördükleri kurs binasını güzelleştirme adına binanın duvarlarını tuval olarak kullanarak resim çalışması gerçekleştirdiler. Öğrencilere jesti için teşekkür ettiğini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ise, “Öğrencilerimize girecekleri Güzel Sanatlar fakültesi sınavlarında başarılar diliyorum. İstedikleri, hayal ettikleri üniversiteleri kazanacaklarını ümit ediyorum. Turgutlu’muzda böyle bir kursun eksikliğini gördüğümüzde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte TURBEM’de böyle bir kurs açmaya karar verdik. Öğrencilerimiz eğitim gördükleri kurs binasının duvarlarını resimleri ile süslemek ve bizlere jest yapmak istemişler. Burada kendi hayallerine kavuşmalarını resmettiler. Üniversiteyi kazandıklarında bu güzel jest de bizlere güzel bir hatıra kalacak” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 14:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4