HAMİDİYE'NİN TERFİ HATTINDA SONA GELİNDİ

HAMİDİYE'NİN TERFİ HATTINDA SONA GELİNDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Soma ilçe merkezine kesintisiz içme suyu sağlamak için Hamidiye Mahallesi’nde başladığı 4 bin 300 metrelik terfi hattı çalışmasında sona gelindi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde yaşanan içme suyu sıkıntılarına neşter vuran projeleri ile vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Soma ilçe merkezinde bulunan Hamidiye Mahallesi’nde 4 bin 300 metrelik terfi hattı döşeme çalışmasında sona yaklaşıldı. 3 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen proje kapsamında mahallede bulunan içme suyu deposunun da bakım onarımı yapılacak. Ek olarak iki tahliye ve bir vantuz odası imal edilecek depoda, 3 adet motopomp değiştirilecek.

“Mevcut şebeke yetersizdi ve kaçaklar vardı”

Hamidiye Mahalle Muhtarı Mustafa Türkmen, mahallelerinde yapılan çalışmanın birçok sıkıntıyı ortadan kaldıracağını ifade ederek, “Bu hizmet, Soma merkez ve dolayısıyla Hamidiye’de büyük bir eksikliği ortadan kaldıracak. Mevcut şebeke yetersizdi ve kaçaklar vardı. Şimdi bu sorun ortadan kalkıyor. Artık depomuza daha fazla su gelecek. Mahallemize büyük bir rahatlık verecek olan bu çalışmadan memnunuz. Manisa Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu hizmet için teşekkür ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 14:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4