Hayvan pazarında bin metrelik mücadele

Hayvan pazarında bin metrelik mücadele
           Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Manisa Canlı Hayvan Borsası’nı ziyaret eden Vali Hakan Güvençer’e yapılan uçkun mücadelesi ve ilaçlama çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Akbaş, bayram boyunca ilaçlama çalışmalarının sürdürüleceğini, vatandaşların hijyenik ortamda gönül rahatlığıyla kurbanlıklarını alabileceğini belirtti. Akbaş, hayvan pazarında yaklaşık bin metrelik karasinek ipi ve 16 adet karasinek tuzağının bulunduğunu belirtti. 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Manisa protokolü Canlı Hayvan Borsası’nı ziyaret etti. Güvençer’e İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, MESOB Başkanı Hasan Geriter de eşlik etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, ilaçlama faaliyetlerinin aralıksız sürdürüldüğünü belirtirken, alandaki karasinek tuzakları ve yapılan uçkun mücadelesiyle ilgili Vali Güvençer’i bilgilendirdi. Akbaş, alana asılan bin metreye yakın karasinek ipleri ve 16 adet karasinek tuzağını Vali Güvençer’e göstererek, yapılan uçkun mücadelesiyle ilgili bilgi verdi. Akbaş, ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü vurgularken vatandaşların kurbanlıklarını Manisa Canlı Hayvan Borsası’ndan gönül rahatlığıyla satın alabileceğini kaydetti.

‘Kayıt dışı kurban’ uyarısı

Kurban pazarını gezerek üreticilerden bilgi alan Vali Güvençer, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu geçirmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını vurguladı. Vatandaşları da ibadetlerini yaparken devletin koyduğu kurallara riayet etmeye davet eden Vali Güvençer, kayıt dışı kurban satın alınmaması ve kesim konusunda belirlenen yer ve kurallara uyulması için çağrıda bulundu. Vali Güvençer, hayvan popülasyonunun artırılması için Bakanlık tarafından alınan dişi hayvanların kesilmesi yasağının meyvelerini şimdiden verdiğini de vurguladı. Durgunluk yaşanan kurban pazarında üreticiler fiyatların yüksekliği nedeniyle satış yapamadıklarını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 17:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4