Hediyelik Ahşap Sanat Atölyesinde canlı performans

Hediyelik Ahşap Sanat Atölyesinde canlı performans

  1. Çağlak Festivali kapsamında açılışları yapılan Sanat Atölyeleri Sergileri ikinci gününde canlı performans sergilemeye başladı. Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Büyük Gölet Salon’da açılan Hediyelik Ahşap Sanat Atölyesi, üretim aşamaları performansı gerçekleştirdi.


Öğretici Murat Dalca ve öğrencileri canlı performans gerçekleştirerek Türkiye’nin en küçük Akhisar’a özgü at arabası minyatürünü yaptı. Sadece Akhisar’a özgür yapılan at arabasının en küçük minyatür hali Akhisar Belediye Sanat Atölyesinde yapılıyor.

Hediyelik Ahşap Sanat Atölyesi öğreticisi Murat Dalca, “Akhisar at arabası, Akhisar’ın kendi yerel sanatlarından bir tanesidir ve Türkiye’deki sayılı at arabası imal edilen yerlerin önde gelenleri arasındadır. Ayrıca Faytonlarımız var bunlar yine yurt dışına ihraç ediliyor. Öğrencilerimiz için bunların minyatürlerini yapıp hem aile bütçelerine gelir sağlıyor hem de aynı zamanda Akhisar’ın tanıtımına fayda sağlıyorlar. Mümkün olduğu kadar taşınabilir ve ahşap hediyelik eşya kursu olarak Akhisar’daki en küçük at arabasını bizim kursumuz imal etmektedir. Tek amacımız Akhisar’ın biraz daha yerel sanatlarını küçültüp her eve girmesini sağlamak” dedi.

Akhisar Belediyesi bünyesinde bulunan sergiler festival boyunca hafta sonuna kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacağı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 10:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4