İL MÜDÜR VEKİLİ TOKMAKÇI İL TEMSİLCİLERİ VE BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

İL MÜDÜR VEKİLİ TOKMAKÇI İL TEMSİLCİLERİ VE BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
6 Haziran 2017’ de  Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ‘in oluru ile, Manisa  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine vekaleten atandı. Hayrettin Hayri Tokmakçı; Federasyon İl Temsilcileri ve basın mensupları ile Oreko Hotel’ de kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hayrettin Hayri Tokmakçı, ASKF Başkanı Erol Timur,Şube Müdürleri Spor İl Temsilcileri ve basın mensupları katıldılar.

Tokmakçı," Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün teşkilat yapısı, gençlere ve spora olan hizmetler, il ve ilçelerde faaliyet gösteren tesislerin durumu ile 2017 ve 2018  yılı içerisinde Manisa için hedeflenen spor yatırımları hakkında bilgi verdi. Müdür Vekili Hayrettin Tokmakçı, “ 2016 Olimpiyat Oyunları’ndan sonra  Spor Federasyon Başkanları değişti. Yeni İl Temsilcilerimiz atandı. Biz göreve geldikten sonra şube müdürleri arkadaşlarımız arasında yeni bir görev değişikliği yaptık” Dedi.

Federasyonların Manisa’daki temsilcilerini tek tek dinleyen Tokmakçı, sorunları sıkıntıları olan il temsilcilerimiz bizlere bildirsinler sorunları birlikte çözeceğiz İl Müdürlüğü olarak 7/24 Engelli kardeşlerimizin ve gençlerimizin hizmetindeyiz. Tüm engelli kardeşlerimiz içinde olimpiyatlardaki sporcularımıza sağladığımız katkılar ne ise bizim için engelli sporcularımız da eşit  bütçelerden yararlanmalıdır. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Engelli kardeşlerimiz olmazsa olmazımızdır.” İfadelerine yer verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve  Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Kula ilçemize yaklaşık 11 Milyon liralık yatırım yapılarak dev spor kompleksi yapılmaktadır ilgili firma tarafından çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir şu anda %50'si tamamlanmış durumda.

19 Mayıs Stadı’nın Kale Arkaları’nın kapatılması için  2018 yılı bütçesinden pay ayrılacağını belirtti.

2017- 2018 yeni sezonu içinde Akhisar Belediye Spor ile sözleşmesi süren 19 Mayıs Stadyumu’nun Kale arkalarının kapatılması ile ilgili müjdeler veren Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdür Vekili Tokmakçı, “Gerek Spil gerekse Gediz kale arkalarının kapatılması için gerekli olan 4.5 milyon tl lik bütçenin 2018 yatırım bütçesine konulması için gereken girişimi yapacağız. Ayrıca Spil kale arkasının kafeterya bölümünün üst katına da2’şer kişilik sporcunun kalabileceği otel yapacağız.”  Dedi. Muradiye Spor Salonununda 2 engele işaret eden Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdür Vekili Tokmakçı, “ 1. Engelimiz, Spor salonunun doğalgaz problemini aşmak. İkinci engelimiz ise, spor salonuna olan ulaşımı sağlamaktır. Bu iki engeli en kısa zamanda aşacağımızı umuyoruz. Böylesi güzel bir tesisi biran önce Manisa’daki spor sever gençlere sunmayı istiyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 16:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4