JANDARMADAN ÇİFTÇİLERE BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMASI

JANDARMADAN ÇİFTÇİLERE BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMASI

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, Ziraat Odası başkanlığı ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri tarafından ilçedeki kırsal alanlarda bulunan mahallelerde çiftçilere reflektör takımı ve trafik konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Geçtiğimiz haftalarda çeşitli mahallelerde yapılan bilgilendirme ve reflektör takımı  çalışmaları bu kez Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol ile Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri tarafından Çıkrıkçı mahallesinde sürdürüldü. Çıkrıkçı mahallesinde çiftçilerle bir araya gelen ekip traktörlerin römorklarına reflektör takılması konusunda uyarıda bulunarak, çiftçilere trafik kuralları hakkında açıklamalı bilgiler aktararak, broşürler dağıttılar.

Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol “Yaz ayların gelmesi üzerine bağ ve bahçelerde tarım alanlarında traktörlerle çalışma yoğunlaştı. Bu nedenle traktör kullanan çiftçilerimiz daha dikkatli traktör kullanmalıdır. Özellikle gece kullanılan traktör römorklarının arkasına reflektör mutlaka takılmalı. Çiftçilerimizi bu konuda bilinçli ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Tüm çiftçilerimiz hayırlı ve bol mahsullü bir sezon diliyoruz” dedi.

Öte yandan Turgutlu İlçe Jandarma Trafik ekipleri tarafından da çiftçilere açık kasalı araçlarda ve römorklarla işçi taşınmaması yönünde ikazlarda bulunuldu.

Çiftçiler ise yapılan uygulamadan dolayı memnuniyetini dile getirdiler.

[gallery ids="63089,63092,63091,63090"]

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 13:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4