KARAKOZAN'A YENİ SONDAJ TAKVİYESİ

KARAKOZAN'A YENİ SONDAJ TAKVİYESİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi Karakozan Mahallesi’ne yeterli içme suyu temin edebilmek amacıyla sondaj çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hız verdiği sondaj hamlesiyle mahallelere yeni su kaynakları temin ediyor. MASKİ ekipleri, Selendi ilçesine bağlı Karakozan Mahallesi’ne yeterli içme suyunu sağlamak için sondaj çalışmalarına başladı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışma kapsamında 210 metre derinliğinde sondaj kuyusu açıldı. Mahalledeki mevcut sondajın Gölbaşı ve Çamköy mahalleleri ile ortak kullanılması nedeniyle yaz aylarında yetersiz gelen içme suyuna yeni sondajla takviye sağlanacak. Borulama ve çakıllama işleminin ardından, deneme pompasının montajı yapılarak sudan numune alımları gerçekleştirilecek. Numune analizlerinin içime elverişli çıkması durumunda sondaj, mahallelinin kullanımına sunulabilecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi Selendi Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kara ve MASKİ İlçe Şefi Uğur Akıncı da mahallede devam eden sondaj çalışmalarını yakından takip etti.

“Temiz ve yeterli içme suyu insan sağlığı için çok önemli”

Yeterli ve güvenli içme suyunun insan sağlığı için büyük önem taşıdığını ifade eden Karakozan Mahalle Muhtarı Nevzat Davulcu, “Mahallemizde bulunan sondajı üç mahalle ortak kullanıyoruz. Genel olarak bir su sıkıntımız yok, ancak yaz aylarında kullanım arttığı için yetersiz gelebiliyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüz, bunun için bir çalışma yaptı ve sondajı açtı. Temiz ve yeterli içme suyu insan sağlığı için çok önemli. Bu hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a teşekkür ediyoruz. Hizmetlerden memnunuz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 12:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4