KAVACIK'IN SU SIKINTISINA KALICI ÇÖZÜM

KAVACIK'IN SU SIKINTISINA KALICI ÇÖZÜM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula Kavacık Mahallesi’nin su sıkıntısını çözüme kavuşturmak amacıyla sondaj çalışması başlattı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün, Kula ilçesine bağlı Kavacık Mahallesi’ne hizmetleri sürüyor. Mahallede yürüttüğü dere ıslah çalışmalarını tamamlayan MASKİ ekipleri, yaşanan su sıkıntısını çözmek için de kolları sıvadı. Daha önce Kavacık’ta bulunan sondaj kuyusunun kuruması üzerine Narıncalıpıtrak Mahallesi’nden su takviyesi yapan MASKİ, kalıcı bir çözüm üretmek için sondaj çalışmalarına başladı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen iş kapsamında kuyu delgisi çalışmaları sürüyor.

Uzun süredir yaşanan su sıkıntısı çözülecek

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MASKİ Kula Şefi Adem Zobudoğuş ile birlikte bölgeye giderek sondaj çalışmalarını yerinde inceledi. Kavacık Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Karaarslan ile de görüşen Başkan Tosun, mahallelinin uzun zamandır çektiği su sıkıntısının MASKİ’nin çalışması sayesinde sona ereceğini söyleyerek, “Kavacık Mahallemiz su konusunda sorun yaşıyordu. Vatandaşlarımızın susuz kalmaması için öncelikli çözüm olarak bir diğer mahallemizden takviye yapıldı, ancak kalıcı bir çözüm gerekti. MASKİ Genel Müdürlüğümüz bunun için de çalışmalarına başladı. Şuan sondajımız açılıyor. İnşallah mahallemizin sıkıntısını en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.

“Mahallemizde eksik olan bir işimiz kalmadı”

MASKİ tarafından yürütülen çalışmalardan dolayı mahalle halkı adına teşekkürlerini ileten Muhtar Karaarslan, “Mahallemizde dere taşkın sorunumuz vardı, şuan ıslah çalışması bitti diyebiliriz. Artık deremiz güvenli. İçme suyumuz da sıkıntılıydı, sondajımız kazılıyor. İnşallah suyumuza da kavuşacağız. Mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon hatları da MASKİ tarafından komple yenilenecek ve yeni bir su deposu yapılacak. Eksik olan hiçbir işimiz kalmadı. Büyükşehir’in de, MASKİ’nin de çalışmalarından son derece memnunuz. Tüm mahalle olarak yapılmış ve yapılacak olan hizmetler için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Cengiz Başkanımızdan, Hüseyin Başkanımızdan ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’dan Allah razı olsun. Emeği olan herkese teşekkürler” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 17:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4