KAYMAKAM TURAN İTALYA'DAN DÖNDÜ

KAYMAKAM TURAN İTALYA'DAN DÖNDÜ
Turgutlu Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan, Avrupa Birliği Eğitim Programları çerçevesinde desteklenen “Developing EU Through Online Innovation” isimli Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık Projesinin beşinci uluslararası toplantısı için İtalya’nın Perugia kentine giden Turgutlu kaymakamı Uğur Turan geri döndü.

Proje ortaklarından olan Superficie 8 isimli kuruluş tarafından organize edilen toplantıya Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Kaymakamlık Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Proje Ofisi sorumlusu Şebnem Duran, Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Öğretmeni Arif Gürler ve Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Yasin Ertem katıldı.

Farklı konularda 8 tane online eğitim kursu hazırlayarak yetişkin eğitimini geliştirmeyi hedefleyen projenin beşinci toplantısında ortaklar hazırladıkları eğitim kursunun son şekli üzerinde çalıştılar. Kursların pilot uygulamasının Eylül ayında başlatılması kararlaştırıldı ve pilot uygulamanın nasıl yapılacağı üzerinde konuşuldu. Toplantı programında aynı zamanda Perugia Belediyesi’ne ziyaret ve Belediye Başkanı ile toplantı da vardı.

Proje dahilinde hazırlanan eğitim kursları http://adultcourses.eu/ sitesinde yayınlanacaktır. Pilot uygulamaya katılan katılımcılara birer sertifika verilecek ve pilot uygulamadan sonra bu kurslar kullanıma açık hale gelecektir. Toplam bütçesi 260.000 Euro olan projenin Türkiye dışındaki diğer ortakları Letonya, İspanya, Macaristan, İspanya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs'tır.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 14:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4