Koldere'ye Büyükşehir'den Yeni Mezarlık

Koldere'ye Büyükşehir'den Yeni Mezarlık
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Saruhanlı’nın Koldere Mahallesi’nde doluluk sebebiyle artık defin yapılamaz duruma gelen mevcut mezarlığın yerine yapımı devam eden mezarlıkta sona gelindi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı’nın Koldere Mahallesi’ndeki doluluk sebebiyle artık defin yapılamaz hale gelen mezarlığa alternatif olarak yeni mezarlık yapıyor. Mevcut mezarlığın karşı tarafına yapılan ve son aşamaya gelinen mezarlıktaki çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir yerinde inceledi. İncelemeler sırasında Koldere Mahalle Muhtarı İbrahim Durbay da hazır bulundu.

30 Dönümlük Alan

Çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen, korkulukları ve duvarları tamamlanan mezarlık hakkında bilgi veren Genç, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla geçen ay 30 dönüme yakın bir alanda 800 metrelik bahçe duvarı inşasını tamamladık. Buraya iki adet kapı yapılacak. Sonrasında ise ada pafta çalışmaları yapılacak. Araları ise parke taşları ile kaplanacak. MASKİ ekiplerimiz de daha sonra yağmur drenaj çalışmalarını yaparak Koldere’ye yeni bir mezarlık kazandırmış olacağız” dedi. Vatandaşların yakınlarının defin işlerini daha bakımlı ve güzel bir yerde yapacaklarını ifade eden Genç, Koldere mahalle halkına hayırlı olsun dileklerini ileterek, yatırımların devamının yapılacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesine Teşekkür

Koldere Mahalle Muhtarı İbrahim Durbay ise eski mezarlıkta yer kalmadığını hatırlatarak, yeni mezarlıkta peyzaj çalışmalarının en kısa zamanda bitirileceğini öğrendiğini söyledi. Durbay, yapılan çalışmalardan dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve yetkililere teşekkürlerini iletti.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 12:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4