Kula Belediyesi TSM Korosu'ndan Yaza Merhaba Konseri

Kula Belediyesi TSM Korosu'ndan Yaza Merhaba Konseri
Kula Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, Ersin Ömer Atagöz’ün şefliğinde 2017 yılının ilk konserini Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kula Belediyesi TSM korosuna Ünlü klarnet ustası İsmail Bergamalı’da eşlik etti.

Tüm yaş gruplarına hitap eden etkinlik ve faaliyetler ile ilçe halkının kazanımlarını artırmaya gayret eden Kula Belediyesi, sosyal etkinliklerle vatandaşları kucaklamaya devam ediyor. Kula Belediyesi TSM korosu, Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Yaza Merhaba” konseri düzenleyerek Kulalı sanatseverlere müzik şöleni düzenledi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediyesi Meclis Üyeleri Vedat Yılmaz, İlyas Macun, Mehmet Kavas, Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon İşleri Müdür Yardımcısı Cihan Biçer, Oda Başkanları ve sanatsever vatandaşların katıldığı konserde, TSM korosu Kulalılara sanat dolu bir gece yaşattı. Kula Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda TSM Korosunun kurucularından Mehmet Karaayak’ın kanun çaldığı koroda, TRT korosunda yer alan müzisyenler birbirinden güzel şarkılara enstrümanları ile eşlik etti. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaza Merhaba konseri sonunda koro şefi Ersin Ömer Atagöz’e çicek taktim etti.

Başkan Tosun, “Amacımız, Ortak Bir Kent Kültürü oluşturmak’’
Kula halkının çeşitli sosyal etkinliklerle kucaklaşmasını ve ortak bir kent kültürünün oluşmasını sağlamak üzere çalıştıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kültür ve sanat ancak yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılabilir. Kültürel zenginliğimizi korumak, farklı bakış açılarının sanat aracılığıyla ifade edilmesine zemin hazırlamak için gayret ediyoruz. Kültürün ve sanatın insanlar üzerindeki olumlu ve geliştirici niteliklerinin farkındalığıyla, günlük yaşama renk katan ve farklı bakış açıları kazandıran TSM Koromuz, her yaştan yeni katılımcıları ile Kula’ya müzik şöleni yaşattı. Kursiyerlerimizin başarılarının devamını diliyorum’’ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 11:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4