KULA'DA HASTANE YAPILACAK ALAN İNCELENDİ

KULA'DA HASTANE YAPILACAK ALAN İNCELENDİ
banner43
Kula'da uzun süredir arazi sıkıntısı yaşanan ve belediye başkanı Hüseyin Tosun'un girişimleri sonrasında Hastane yapılacak olan arsa bulundu. Belediye başkanı Tosun ve Manisa İl Sağlık müdürü Bayrakçı hastane yapılacak olan 35 bin metrekarelik arazide incelemede bulundu.

Manisa İl Sağlık Müdürü Hakan Bayrakçı ve Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun ile beraberlerindeki heyet Kula'da 35 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan hastane arazisinde incelemelerde bulundu. Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Vahit Demir’in de hazır bulunduğu incelemede İl Sağlık Müdürü Bayrakçı, yeni yapılacak olan hastane ile ilgili Başkan Tosun’a bilgi verdi. İl Sağlık Müdürü Bayrakçı, hastane yapımı için Sağlık Bakanlığı’na 35 Bin metrekare arazi tahsisini gerçekleştiren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a özel teşekkürlerini sundu. Yeni hastanenin, Kulalıların uzun yıllardır hasretle beklediği bir konu olduğunu ifade eden Başkan Tosun ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Kula için hayırlı uğurlu olmasını diledi.


başkan  Tosun; "Kula Belediyesi olarak 2015 yılı haziran ayında hastane arazisini Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettik. Artık değişen ve gelişen bir Kula var. Bu değişim her alanda yaşanıyor. Uzun yıllardır Kula’nın ihtiyaç duyduğu yeni hastane için yer belirlenmesi, imarının yapılması ve Sağlık Bakanlığı’na yer tahsisini gerçekleştirdik. Arazide kot çalışmalarını da yaparak hastane yerini inşaata hazır hale getirdik. İnşallah önümüzdeki nisan ayında proje süreci tamamlanacak olan yeni hastanenin kısa bir sürede de ihalesi yapılacak. Biz, günü kurtaran değil Kula’yı yarınlara taşıyan projeler geliştirerek elimizi taşın altına koyuyor ve bu noktada hastane yapılacak alanı şehir yapısına uygun hale getiriyoruz. Son zamanlarda yaptığımız Mevlana Caddesi’nin yenilenmesi, Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nun bu bölgeye taşınması ve Cumhuriyet Caddesi yani 25 metre genişliğindeki çevre yolu gibi projelerle birlikte yeni hastaneyi şehir ile bütünleştirmiş olacağız. Bu projelerin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 02:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4