Kula'da, Temizlik Sürüyor

Kula'da, Temizlik Sürüyor

Kula Belediyesi, sıcak havada daha kolay çoğalan ve insan sağlığı için tehdit oluşturan bakterilerin ürememesi için yaz aylarında dezenfektan ve boyama işlemlerini arttırdı.


Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler özel araçlarla çöp konteynerlerini tek tek temizliyor. Daha sağlıklı bir çevre için hijyen kurallarına tam uyum sağlayan ekipler periyodik aralıklarla çöp konteynırlarını ve çöp kamyonlarını dezenfektan ediyor. Deterjanla temizlenen konteynerler ve araçlar fırçalanarak mikrop ve bakterilerden arındırıldıktan sonra durulama işlemi tamamlanıyor. Ardından konteynerler ve çevresi bakteri öldürücü ve koku giderici dezenfektanla ilaçlanıyor. Tüm bu işlemler sırasında yine halkın sağlığı ön planda tutuluyor. Kullanılan malzemelerde biyolojik ve anti bakteriyel ürünler tercih ediliyor. Ayrıca eskimiş konteynırlar boyanarak ve tamir işlemleri ile geri dönüşümü sağlanıyor.


Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Beşibiryerde turizmin göz bebeği Kula’da hijyene önem vermelerinin gerektiğini belirterek, “Sağlık turizminde bölgede söz sahibi olmak istiyorsak, hijyene büyük önem vermek mecburiyetindeyiz. Ayrıca vatandaşlarımızın sağlığı ve evlatlarımızın daha temiz bir çevrede büyümeleri için ekiplerimiz gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 11:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4