KURTULUŞ'A 4 BUÇUK KİLOMETRELİK TAŞKIN ÖNLEMİ

KURTULUŞ'A 4 BUÇUK KİLOMETRELİK TAŞKIN ÖNLEMİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi Kurtuluş Mahallesi’nde başlattığı 4 buçuk kilometrelik dere temizlik çalışmasıyla mahallede yaşanan su taşkınlarının önüne geçecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda meydana gelen dere kaynaklı taşkınları ortadan kaldırmak amacıyla dere temizliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Selendi ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’ndeki taşkın sorununu çözüme kavuşturmak için de çalışmalarına başladı. Selendi Belediyesi tarafından iletilen talep üzerine harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, mahallede 4 buçuk kilometre uzunluğundaki alanda dere temizliği gerçekleştiriyor. Hızla devam eden çalışma tamamlandığında, derenin taşması önlenerek civardaki evlerin ve tarım arazilerinin taşkınlar yüzünden zarar görmesi engellenmiş olacak.

Mahalle sakinlerinden teşekkür

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün mahallede başlattığı çalışmalar Kurtuluş Mahallesi sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandı. Artık taşkınlardan dolayı evlerini su basmayacağını ifade eden mahalle sakinleri, yapılan hizmet için Büyükşehir Belediyesi’ne ve MASKİ’ye teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 17:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4