Manisa Celal Bayar Üniversitei'nde Hemşirelik Haftası Sempozyumu düzenlendi

Manisa Celal Bayar Üniversitei'nde Hemşirelik Haftası Sempozyumu düzenlendi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde  "12-18 Mayıs Hemşireler Haftası" nedeniyle Hemşirelik Haftası Sempozyumu düzenlendi. 15 Mayıs 2017 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde, Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve Manisa Sağlık Çalışanları Derneği iş birliği ile düzenlenen programa MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kilimciliği, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. İpek Akil ve Prof. Dr. Zeki Arı,  Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Kurt, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Türk Hemşireler Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Adalet Kocakutlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Nimet Petek ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sezgi Çınar Pakyüz'ün açılış konuşmasını yaptığı programda, MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Kurt, hemşirelik ve hemşireler günü kutlamalarının tarihi geçmişi hakkında bilgiler vererek, "Biz sizleri çok seviyoruz. Sizlerin de hastaları çok sevdiğinizi biliyoruz. Hemşirelik mesleği onurlu, iffetli, şerefli ve Allah rızasının çok kazanıldığı bir meslektir" dedi.

Hemşirelik mesleğinin insan sağlığının korunması ve geliştirilmesinde vazgeçilmez bir yere sahip mesleklerin başında geldiğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Hemşirelik mesleği aslında meslekten de öte, annelik gibi kutsal ve ulvi bir kavram. Aşkla, şevkle, büyük bir özveri ve sabırla görev yapan hemşireler, her gün bir yaşama dokunuyorlar. Sağlık sisteminin olmazsa olmaz unsuru olan hemşirelerimizin, Hemşireler Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum" diye konuştu.

Program, Hafsa Sultan Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Uzman Hemşiresi Cennet Ertürk'ün, "Sağlık Hizmetlerinde Hemşire" konulu sunumu ile devam etti. Ardından Türkiye Liselerarası Müzik Yarışmasında Jüri Özel Ödülü alan Manisa Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri bir müzik dinletisi sundu.

Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Nimet Petek'in Kültür Merkezi Fuayesinde yer alan resim sergisinin gezilmesinin ardından, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayfer Karadakovan tarafından "Değişen Dünya ve Hemşirelik" konulu sunum yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 15:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4