Manisa Celal Bayar Üniversitesinde öğrenim görecek uluslararası öğrencilerin kayıtları başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde öğrenim görecek uluslararası öğrencilerin kayıtları başladı
Var olan değerlerinin üstüne her geçen gün yenilerini ekleyen, eğitim kalitesi, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle ulusal ve uluslararası platformlarda fark yaratan Manisa Celal Bayar Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin de gözdesi oluyor ve bir dünya üniversitesi olma hedefine her geçen yıl daha çok yaklaşıyor.

6020 uluslararası öğrenci, MCBÜ’de eğitim görmek için başvuruda bulundu. Bu öğrencilerden 300’ü Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve diğer üniversiteler tarafından yapılan Yabancı Öğrenci Sınavında (YÖS) başarılı olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesine kayıt yaptırmaya hak kazandı. Kayıt yaptırmaya hak kazanan 300 uluslararası öğrencinin kayıt işlemleri 31 Temmuz 2017 tarihinde başladı. MCBÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kayıtlar, Cuma gününe kadar devam edecek.

İran, Almanya, Rusya, Burma, Azerbaycan, Özbekistan, Gürcistan, Afganistan, Suriye gibi pek çok ülkeden Manisa Celal Bayar Üniversitesinde eğitim görmek için gelen öğrencilerin kayıt işlemlerini yakından takip eden MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Üniversitemizde yıldan yıla artan misafir öğrencilerimiz var. Dünyanın dört bir tarafından farklı renklere, farklı dillere, farklı dinlere sahip öğrencilerin üniversitemizi tercih etmesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz. Onlar bizim için ülkelerinin, anne babalarının en değerli emanetleri. Onlara en iyi, en kaliteli eğitimi vermek ve kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlayarak en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 16:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4