MANİSA'DA İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞI YAPILDI

MANİSA'DA İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞI YAPILDI
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 22 farklı branştaki İl Spor Merkezleri açılışı Spor Teşkilatının 79. kuruluş yıl dönümünde Atatürk Spor Salonunda yapılan törenle coşkuyla kutlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okulları, Türkiye'nin 81 ilindeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı İl Müdürlükleri tarafından açılan İl Spor Merkezleri, Spor Teşkilatının 79. kuruluş yıl dönümünde Manisa Atatürk Spor Salonunda yaza hoş geldin dedi.

Açılış törenine Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili  Hayrettin Hayri Tokmakçı ,Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Şehzadeler Belediye Başkan vekili İbrahim Onaylı, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin,  Şube Müdürleri, Sporcular antrenörler, veliler  ve diğer protokol üyeleri katıldı.

ÇOCUK VE GENÇLER SPORLA TANIŞTI

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili  Hayrettin Hayri Tokmakçı Atatürk Spor Salonundaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, “5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu altyapısı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, 81 il merkezi ve ilçelerimizde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri, bu yıl da 22 branşta ilimizde açılmıştır. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak, merkez ve ilçelerdeki tüm öğrencilerimizi sportif faaliyetlere dahil etmek için çalışmaktayız. Bu kapsamda, il merkezi ve ilçelerdeki tüm öğrencilere ulaşmayı ve kayıtlı sporcu sayısını artırmayı hedefliyoruz."dedi.

1500 SPORCUYA ULAŞTIK

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili  Hayrettin Hayri Tokmak yaz kurslarına başvuruya büyük  rağbet olduğunu ifade ederek" Bugün itibariyle, kurslarımıza yapılan kayıt başvurusu il ve ilçelerimizde şu anda 1.500 sporcuyu aşmıştır. İl Spor Merkezlerinin yanı sıra Çocuk Koruma Kanunu ve Bağımlılıkla mücadele kapsamında  öğrencilerimizin kötü alış kanlıklardan uzak durarak topluma faydalı bireyler olmaları için, Manisamızdaki kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde tüm gençlerimizin spor yapması için projelerimiz devam etmektedir.Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz, siz gençlerimizin mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Gençlerimizin spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak da her daim sizlerin yanında olduğumuzu, sizleri desteklediğimizi bilmenizi isterim.  Spor, disiplinli çalışmayı gerektiren, yenilmeyi de hazmetmeyi öğreten, dolayısıyla kişileri olgunlaştıran bir uğraştır. Sporun aslında ahlaken de insanları geliştirdiğini düşünen biri olarak, bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, yetişkinlerimizin bir spor dalı ile ilgilenmelerini gönülden arzu ediyorum.  Bu çalışmalarla ve ailelerimizin destekleri ile, il spor merkezlerindeki sporcu sayısının istenilen artışı göstereceğini ve bu Merkezler sayesinde herkesin spor yapmasını ve elit sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından  okçuluk,güreş ve cimnastik branşlarında yapılan gösteriler ile program sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 13:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4