'MARİFET PROJE YAPMAKTA DEĞİL DOĞRU YAPMAKTA'

'MARİFET PROJE YAPMAKTA DEĞİL DOĞRU YAPMAKTA'
KAYABAŞ’TAN BELEDİYEYE UYARI:

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ergenekon Mahallesi Fatih Caddesinde yapılan yenileme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Turgutlu CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş, Ergenekon mahallesi Fatih Caddesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Turgutlu Belediyesi Tarafından da halkımıza duyurulan bu projeyle ilgili doğrularında yanlışlarında takipçisi olacağız.

ÖLÜME DAVETİYE ÇIKARTILIYOR

Büyükşehir Belediyesine dikkat çekici sorular yönelten Kayabaş,  “Bu projenin bilgilendirme tabelası nerede? Ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek? Yüklenici firma kim? Kaç paraya ihale edildi? Turgutlu’da yaşayan tüm hemşerilerimizin bu bilgileri bilmesinin hakkı olduğunu düşünüyorum. Görüldüğü gibi apartmana giren ana elektrik kabloları ve temiz su altyapı tesisatları 30 cm de ortaya çıkıyor ve kepçe tarafından koparılmış durumda. Yönetmeliğe göre bu derinlik en az 80-100 cm olması gerekmiyor mu? Önceden yapılan Fatih Caddesi alt yapısı, kanalizasyon, doğalgaz, temiz su borusu, elektrik, telefon, internet vs. yönetmeliğe uygun derinliğe indirilecek mi? Aktif halde uçları kopmuş kablolar ölümcül tehlike arz etmekte ve orada oyun oynayan çocuklarımız ve halkımız için de ölüme davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. Bu bağlamda bu yapılan işlerin denetlenmediğini görüyoruz. Asıl olan böyle bir hal içerisinde Gediz Elektrik yetkilileri ile birlikte, Aksa Doğalgaz, ve MASKİ görevlilerinin koordineli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bir an önce bu yanlış ortadan kaldırılmalıdır. “dedi.

SU BASKINI TEHDİDİ

Kayabaş konuşmasına şöyle devam etti: “Turgutlu’muzda debisi yüksek yağmur yağması halinde mevcut bu projede olması gereken yağmur suyu kanalı ve alt yapısı var mı? Drenaj yapılacak mı? Drenaj koyulacak ise boru çapları rastgele mi yoksa debi hesabı yapılıp ona istinaden mi koyulacaktır? Bu projenin uygulamasında bölgede bulunan ağaçlar ve bitkiler kesilecek mi? Aylar önce Cumartesi Pazarı projesi için uyarıda bulunmuş ancak uyarılarımız dikkate alınmamıştı. Proje bitiminin üzerinden çok geçmeden sağanak yağmurda Cumartesi Pazaryeri sular altında kalmış ve bunun üzerine yine bir basın açıklaması yapmıştık. Şimdi aynısının tekrarı olmaması için uyarılarda bulunuyoruz. “

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesinin yenileme çalışmalarının halk için adeta ıstırap olmaya başladığını ifaden Kayabaş, Ergenekon Mahallesindeki projenin olması gereken fakat bir hayli geç kalınmış proje olduğunu söyledi.  Vatandaşların da şikâyetleri olduğunu ifade Kayabaş, “Bizim amacımız yapılan projenin harcanan kamu kaynaklarımızın doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Yerinde gördüğüm kadarıyla sadece ve sadece bir iş makinesiyle hafriyat çalışması yapılmaktadır. İvedilikle yüklenici firma tarafından çalışmaların hızlandırılması gerekmektedir. Buradan yine kendilerini uyarmamızın sebebi zaten geç kalınmış bir proje olması dolayısıyla bölge halkına mağduriyet yaratılmaması ve projenin doğru bir şekilde uygulanmasıdır. ”diyerek konunun takipçisi olacağının altını çizdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 16:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4